Peníze

Hledám brigádu. Zn.: Na poslední chvíli.

Nevyšla vám dlouho plánovaná práce, nebo selhala organizace dovolené? Zjistili jste, že byste náhle potřebovali doplnit finance? Nebo pro samé zkoušky nebyl na shánění brigády dosud čas? Podívejte se s námi, jaké šance na přivýdělek v létě máte, pokud začínáte s hledáním až teď.

číst více

Studentské půjčky: když už kapesné nestačí

Studium na vysoké škole není náročné jen po stránce psychické (ach, ty zkoušky!) a fyzické (ach, ty probdělé noci!), ale také po stránce finanční. Pokud studujete státní školu, školné se Vás (zatím) netýká. Ale i skripta, učebnice, kolej a ubytování, strava, doprava, zábava a sport něco stojí. A přiznejme si, že ne málo.

Daně a studenti

Blíží se doba prázdnin, kterou mnoho studentů kromě zábavy využívá také k sezónním přivýdělkům. Na ty totiž většinou během roku nezbývá čas. Jak je to ale s daněmi u studentských výplat a co udělat pro to, abyste se odvodem daní nepřipravili o víc než musíte?

číst více

Srovnání nabídek telefonních operátorů pro studenty

Mezi významné položky na rozpočtu každého studenta patří dozajista účet za telefon. Většina hlavních mobilních operátorů v České republice nabízí speciální tarif pro studenty nebo pro mladé lidi. Vyznat se v nich však není nejjednodušší. Pojďme se na jednotlivé možnosti blíže podívat.

číst více

Brigáda či praxe na léto? Začněte hledat co nejdřív!

Pro mnohé z nás je léto ještě daleko. Dělí nás od něj nekonečné přípravy a učení, maturita či zkouškové období. Pokud ale od prázdnin očekáváte kromě zábavy a odpočinku i nějaké vydělané peníze či cenné zkušenosti, doporučujeme začít s hledáním brigády či praxe co nejdřív!