Nauky a služby

Pedagogické vzdělání si mohou doplnit nejen učitelé

Pedagogické minimum představuje jeden z řady způsobů, jak si doplnit dosud nabyté vzdělání – v tomto případě tedy pedagogické. Co vše takový kurz obnáší, kdo se do něj může přihlásit a jaký význam může pro své absolventy mít? To už prozradí následující článek.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Management a marketing I.

Máte vůdcovské schopnosti? Jste rozený organizátor? Umíte strhnout lidi na svou stranu? Pak vás možná čeká slibná kariéra na manažerských a marketingových pozicích. V dnešním porovnání oborů vám ukážeme, kde jaké jsou v této oblasti studijní možnosti.

Speciál O OBORECH: Být mistrem či mistrovou? Učitelství praktického oboru

Jste schopní v řemesle, ale nebaví vás pracovat „pod někým“? Umíte si představit, že byste vedli skupinu lidí ke společným hmatatelným výsledkům? Jinými slovy: uvažovali jste stát se mistrem či mistrovou, ale nevíte, jak toho dosáhnout? Právě vám je určen tento obor.

Speciál O OBORECH: Obecná jazykověda

Máte jazykový talent? Chtěli byste jej na vysoké škole rozvíjet, ale je těžké rozhodnout se pro konkrétní jazyk? Nebo naopak chcete své studium konkrétního jazyka podpořit vhledem do toho, jak fungují jazyky obecně? Pak zbystřete u oboru s možná ne příliš zajímavým názvem, ale s o to zajímavějšími poznatky. Pozn. článek byl aktualizován 3. 5. 2010 (lk)

Speciál O OBORECH: Japonská studia

Japonština kraluje žebříčku obtížnosti jazyků. Přesto by se případní zájemci neměli nechat odradit: trpělivost lotosové kvítky přináší a odměnou jim může být kromě poznání fascinujícího světa Země vycházejícího slunce i konkurenční výhoda znalosti jednoho z nejtěžších živých jazyků.

Speciál O OBORECH: Evropská hospodářská, správní a kulturní studia

Evropská unie nám svými směrnicemi i dotacemi mění některé stránky života, zároveň plní titulky novin. Výraznou měrou však zasáhla i do vysokoškolství, zejména poptávkou po odbornících, kteří se orientují ve složitých vnitřních záležitostech Unie a jsou vzdělaní v právu, ekonomii i evropských regionech. Vzdělání v těchto oblastech svým absolventům nabízí právě obor Evropská hospodářská, správní a kulturní studia.

Speciál O OBORECH: Rekreologie

Rekreologie, aneb věda o rekreaci? Může to tak být! Avšak nečekejte vědecky posvěcené zkoumání polehávání na pláži. Rekreologie je oborem aktivního prožití volných chvil. Jakou úlohu tu hrají její studenti a absolventi? Dozvíte se v našem speciálu o oborech.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Regionální rozvoj II.

Zviditelnění kraje, oblasti, okresu či obce, zvýšení atraktivity pro investory, zlepšení sociálních podmínek, podpoření kulturní jedinečnosti, vymýšlení a realizování podpůrných projektů – to vše je náplní rozvoje regionů. Kde nabýt vědomostní a zkušenostní základ vám napoví i druhá část našeho přehledu.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Regionální rozvoj I.

Zviditelnění kraje, oblasti, okresu či obce, zvýšení atraktivity pro investory, zlepšení sociálních podmínek, podpoření kulturní jedinečnosti, vymýšlení a realizování podpůrných projektů – to vše je náplní rozvoje regionů. Kde nabýt vědomostní a zkušenostní základ vám napoví tento přehled.

Speciál O OBORECH: Logika

„Extrémní sport vašeho intelektu“ – tak charakterizují studijní obor logika stránky Katedry logiky Karlovy univerzity. Kdo chce pokračovat ve šlépějích Aristotela, Leibnize nebo Bolzana, má možnost na tamní Filozofické fakultě.