Druhá kola? Bereme.

Ne všechny vysoké školy uzavřou své elektronické brány pro přijímání přihlášek v únoru či v březnu. Přinášíme vám přehled těch, které je přijímají i v červenci, v srpnu i v září.

Kdo je kdo na VŠ

Rektor, děkan, prorektor, tajemník. S nástupem na vysokou školu začnete na chodbách potkávat spoustu lidí. Koho byste neměli zapomenout při potkání pozdravit?

Nevzali vás?

Máte po přijímacích zkouškách a dopis ze školy čekáte každým dnem. Říkáte si, že na sto procent jste test asi nenapsali, ale snad vás vezmou. Co budete dělat, když po otevření obálky jako první v textu přečtete: „se nepřijímá“? Nebojte se, nepřijetí na vysokou rozhodně není konec světa. Poradíme vám, jak najednou volný rok, který máte před sebou, vyplnit.

číst více

Jak napsat odvolání, které zafunguje

Někdy se to prostě nepovede. Máte špatný den a smůlu na otázky, v učebně, kde píšete přijímací test, je hluk a dusno, zkoušející mají zpoždění a jsou nervózní a nakonec vám přijetí uteče o jeden bod. Podívejte se, jak správně napsat odvolání tak, abyste stále měli šanci na přijetí. Pozn. Článek byl aktualizován 27. 5. 2016 (kav).

číst více

VŠ, kde ještě berou přihlášky

V únoru a v březnu sice uzavřela přihlášky většina veřejných a i některé soukromé vysoké školy, pokud byste se ale ještě na nějakou VŠ rádi přihlásili, není všem dnům konec. Na některé obory můžete podat přihlášku i v květnu a v červnu.

číst více

Jak si zlepšit všeobecný přehled

Všeobecný přehled je vlastně schopnost orientovat se v mnoha rozličných oblastech lidského vědění. Jako v atletice, někdo exceluje ve sprintu, jiný závodník naopak v hodu, další ve skoku. Jenže desetibojař musí na výbornou zvládnout všechny disciplíny. Podobně uchazeči o vysokoškolské studium musí mít široké vědomostní základy v mnoha disciplínách. Pozn. Článek byl 21. 3. 2016 aktualizován (kav).

číst více

Kde ještě přijímají přihlášky?

Nestihli jste do konce února podat přihlášku na VŠ? Nebo byste raději ještě jednu, záložní? Některé školy ještě přijímají přihlášky. Podívejte se, které!

číst více

Studujte nejprestižnější světové školy – z domova!

Cambridge, Oxford, Harvard, Stanford. Chcete si vyzkoušet, jaké je studovat na podobných světoznámých univerzitách? Je to možná snazší, než jste mysleli…

číst více

Pět zásad, které pomohou zvýšit vaše šance na přijetí

Existují nejrůznější způsoby, jak zvýšit své šance na přijetí na vysokou školu. Někteří studenti věří na dlouhé noci strávené s kávou a učením, jiní na přípravné kurzy od nejrůznějších organizací. Zásady, jejichž dodržování vám pomůže dostat se na vysněnou školu, jsou různé – nabízíme vám výběr pěti z nich. Pozn. Článek byl 24 2. 2016 aktualizo­ván (kav).

číst více

Úspěšná přihláška na poslední chvíli

Už jenom pár dní přijímá většina vysokých škol přihlášky ke studiu. Z motivačního dopisu ještě nemáte ani řádku a netušíte, jak napsat dobrý životopis? Poradíme vám!