Jak na VŠ bez přijímaček

Jedna velká zkouška za rok je pro vás až až? Tak se podívejte, kam po maturitě na vysokou, aniž byte museli absolvovat přijímací zkoušky!

číst více

Pro a proti kombinovaného studia

Kombinované studium obestírají nejrůznější otázky a mýty. Následující článek vám vše pokusí srozumiteně vysvětlit a zodpovědět. Pozn. článek byl 12. 1. 2016 aktualizován. (kav)

Soukromá vs. veřejná VŠ

Studium na soukromé nebo veřejné vysokoškolské instituci? „Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání,“ tvrdil Markem Twain. Zvolte si školu tak, aby jeho slova platila i pro vaši cestou k poznání.

Vysoké školy on air

Na YouTube už zdaleka nejsou jenom hudební klipy nebo vlogy. Do audiovizuálních vln se pustily i vysoké školy. Podívejte se, jaké spoty zájemcům nabízejí.

číst více

Hledám přípravný kurz na VŠ, zn. kvalitní

Jít či nejít na přípravný kurz na vysokou školu? A když jít, tak na jaký? A jak si vybrat ten správný? Nabízíme rady ostřílených vysokoškoláků.

číst více

Sport na vysoké: kde a jak se rozhýbete

Sport vás udrží v kondici, zbaví stresu ze zkoušek a poznáte díky němu nové přátele. Zatímco třeba v USA nebo Velké Británii existují univerzitní týmy v nejrůznějších sportovních disciplínách, v Česku většinou školní sportování končí maturitou. Sport kromě dobrého pocitu přináší i skvělou příležitost pro navázání kontaktů, které se vám budou hodit později v profesním životě.

číst více

VŠ, kde ještě berou přihlášky

Školní rok už sice začal, některé vysoké školy ale stále přijímají přihlášky ke studiu. Podívejte se, kam se ještě můžete přihlásit. Čas se rychle krátí! (pozn. Článek byl 3. 9. aktualizován, hav)

Jak napsat životopis

Letní brigády jsou v plném proudu. Jestli nějakou ještě hledáte, bude se vám hodit pár tipů k napsání bezchybného životopisu.

číst více

“Měli jsme pocit, že tu takový časopis chybí,” vysvětluje Michal Daniel, proč založil Lajk

V květnu se Brňanům dostal do rukou nový studentský časopis Lajk, jehož jméno odráží důležitost sociálních médií a snahu zalíbit se davům pomocí virtuálního palce. Jak celý projekt vznikl a co je jeho cílem, vysvětluje jeho výkonný ředitel Michal Daniel a šéfredaktorka Klára Filipová.

Druhá kola přijímaček na VŠ

Chcete si dát po maturitě chvíli pauzu a lépe se připravit na přijímačky? Nebo jste nezvládli podat včas přihlášku? S následujícím přehledem druhých kol zjistíte, že možností, kde zkusit štěstí, máte ještě dost.