Představujeme: Díl čtvrtý – Ústav zdravotnických studií Univerzity Pardubice

Baví vás biologie, hlavně somatologie, ale nechcete se stát lékařem či lékařkou? Láká vás vysoká škola v menším městě? Pak právě vás jistě zaujme Ústav zdravotnických studií Univerzity Pardubice, který nabízí uchazečům studijní program Ošetřovatelství, a to ve formě tříletého bakalářského a dvouletého magisterského navazujícího studia.

číst více

Představujeme: Díl třetí – Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity v Brně

Škola v blízkosti brněnského výstaviště nabízí studentům široké spektrum oborů. Můžete se vzdělávat v oblasti Podnikového hospodářství, Ekonomické vědy, pokud jste humanitněji zaměření, lze si zapsat Evropská hospodářská, správní a kulturní studia. Fakulta se nachází v moderním prostředí a u přijímaček uspěje poměrně vysoký podíl uchazečů – asi 26 procent.

číst více

Představujeme: Díl druhý – Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně

Chcete prorazit v politice, láká vás teplé místo v Bruselu nebo se chcete vydat na novinářskou dráhu? Právě vám je určena Fakulta sociálních studií v Brně. Mnoho uchazečů vzdává boj o místo na této škole již předem. Straší je množství podaných přihlášek, malé procento přijatých a obtížné přijímací zkoušky. Ale každá překážka se dá překonat. Stačí vědět, jak na to.

Představujeme: Fakulta humanitních studií UK v Praze

Baví vás dějepis, biologie, základy společenských věd, ale nevíte, který z těchto oborů byste chtěli studovat na vysoké škole? Pražská fakulta humanitních studií je trefou do černého pro studenty, kteří se nechtějí zaměřit přímo na jeden obor a hodlají se zabývat humanitními předměty komplexně. Tříleté bakalářské studium nabízí pouze jediný obor „Studium humanitní vzdělanosti.“ V jeho rámci se však můžete zařídit podle vlastních potřeb. Fakulta vypisuje okolo 2000 předmětů!

číst více

Svízelná kolonka na přihlášce na VŠ

Většina letošních maturantů je teď asi zahlcena stohy oranžovo-bílých papírů nesoucích nápis Přihláška ke studiu na vysoké škole. Podle zkušeností současných prváků byl největší problém vyplnit kolonku, v níž má uchazeč prokázat svůj zájem o studium (na formuláři SEVT na str. 2). Připravili jsme pro vás několik užitečných tipů, jak si s touto zapeklitostí poradit.

SERVIS PRO MATURANTY: VYPLNĚNÍ PŘIHLÁŠKY

Jak už jste si v rubrice Servis pro maturanty mohli přečíst, nejdůležitějším krokem ke studiu na vysoké škole je správně vybraný obor. Pokud jste si už nějaký zvolili, je čas vyplnit přihlášku.

číst více

Hlásíte se na obory se sociální tematikou? Nejvyšší čas sehnat si praxi!

Základním předpokladem úspěchu u přijímaček je získat výhodu oproti ostatním uchazečům. Velikým plusem na oborech typu sociální práce je bezpochyby praxe. Není zas tak obtížné ji získat. Tento článek vám poradí, jak na to.

číst více

Která je pro Vás nej aneb Jak si vybrat vysokou školu?

Maturita na krku, konečný termín pro podání přihlášek na VŠ se rychle blíží a vy stále netušíte, pro kterou univerzitu se rozhodnout. Mnoho středoškoláků si v zimních měsících láme hlavu nad svou budoucností.

číst více

SERVIS PRO MATURANTY: Kam si podat přihlášku?

Maturujete letos? Tak vězte, že je nejvyšší čas začít přemýšlet o vašem budoucím studiu. Průběžně vám budeme přinášet rady a informace, které by vám s volbou vysoké školy mohly pomoci.

číst více

Hlásíte se na vysokou školu?

Podali jste si přihlášku na vysokou školu? Pak máte za sebou jeden z důležitých kroků. Přesto máme v hlavě spoustu dalších nezodpovězených otázek… Odpovědi na některé z nich najdete právě zde.