SPECIÁL – Pohovor u přijímaček V.

Určité nervozitě se během pohovorů neubrání nikdo z nás. Na závěr našeho speciálu se podělíme o pár triků, jak se trémy zbavit.

číst více

SPECIÁL – Pohovor u přijímaček IV.

Naplňuje vás představa ústních přijímaček hrůzou? Nebojte, určitě nejste jediní. Jednou z možností, jak zvýšit svoje šance, je zkusit se připravit na otázky, které by při pohovoru mohly padnout.

číst více

SPECIÁL – Pohovor u přijímaček III.

Vztyčený prostředník nebo oči v sloup – a vše je jasné i beze slov. Protože řeč těla k ústnímu pohovoru jednoznačně patří, rozhodli jsme se vás upozornit na několik zajímavostí, které by se vám mohly hodit. Pozn. Článek byl 10. 5. 2012 aktualizován (kav).

číst více

SPECIÁL – Pohovor u přijímaček II.

Patříte mezi pohodáře, kterým se všechny věci vejdou do kapsy, nebo pečlivky, co by potřebovaly pomoc od stěhováků? Ať už tak, či onak, tentokrát vám poradíme, co byste si rozhodně neměli nechat při ústních doma.

číst více

SPECIÁL – Pohovor u přijímaček I.

Všichni z něj máme tak trochu strach. Knedlík v krku a čůrky potu na spáncích… O čem je řeč? Ano – ústní kolo přijímaček!

číst více

Národní srovnávací zkoušky aneb Na co nezapomenout

Některé uchazeče o studium na vysoké škole čekají už v sobotu 29.dubna Národní srovnávací zkoušky. Ty by měli zájemcům zodpovědět zásadní otázku: co se ještě rychle naučit, abych u přijímacích zkoušek uspěl? Správné opovědi na otázky v testech vám nedáme, ale pokud chcete vědět, co nezapomenout nebo jak se u zkoušek chovat, čtěte dál.

číst více

Tři měsíce do přijímaček – pomóóóóc!

Jarní prázdniny v čudu, z plesu zbyla už jen šerpa a jedno z nejstresovějších období na krku. Pravda, při takovéto vyhlídce se začíná zrychlovat tep i otrlejším jedincům. Ale nevěšte hlavu, za tři měsíce se toho dá stihnout překvapivě mnoho. Jak si tedy poradit s přípravou na přijímačky?

číst více

Vyšší odborná může být lepší než vysoká škola

Studovat na vysoké opravdu není snem pro každého. Na to, abyste byli dobří v tom, co chcete dělat, totiž univerzita není vždy nejlepší cestou. Technici, účetní nebo zdravotníci nezřídka studují na vyšších odborných školách. A tohle vzdělání se pro ně ukázalo jako ideální.

Představujeme: Díl pátý – Fakulta stavební VUT v Brně

Líbilo by se vám stavět domy, mosty, přehrady, řídit stavební práce, vyvíjet nové a ještě lepší materiály, a mnoho dalšího? Pak rozhodně čtěte následující články a pronikněte tak trochu do studia tzv. FAST.

Přihláška na VŠ – vyplnění složenky

Vyplnění složenky k přihlášce na vysokou školu je tradiční noční můrou všech maturantů. Abychom vám ušetřili nervy, nabízíme vám přehlednou instruktáž krůček po krůčku.