Přijímací řízení

Dostal jsem se na VŠ – co teď?

Přinášíme vám druhý díl rad úspěšným uchazečům o studium na VŠ. Tentokrát si vezmeme na mušku koleje, menzy, shánění učebnic a brigády.

číst více

Dostal jsem se na VŠ. Co teď?

Obdrželi jste onu vytouženou obálku s obsahem „přijat(a)“? Gratulujeme! Všechny ty zápisy, registrace a jiné formality můžou pro čerstvého abiturienta vypadat dost nepřehledně. Aby vše probíhalo i nadále hladce, poradíme vám, co je teď třeba zařídit.

číst více

Nevzali vás na vysokou? Napište odvolání

Přijímačky jste úspěšně zvládli, ale domů vám přišel papír s verdiktem „Z kapacitních důvodů NEPŘIJÍMÁM“? Ještě není všechno ztraceno. Podejte si odvolání – stojí to minimum úsilí, ale může vám pomoci dostat se tam, kam chcete. Takže neváhejte a směle do toho. Poradíme vám, jak na to.

číst více

Nevzali mě na vysokou. Co teď?

Nepovedly se vám přijímačky a teď máte doma jen několik dopisů, které vám připomínají nezdar? Bývalí spolužáci už začínají řešit, co je čeká za tři měsíce, a vy se nemáte s čím připojit k hovoru? Taková situace nikomu na sebevědomí nepřidá, ale pokuste se vzpamatovat co nejdřív. Nevěšte hlavu a začněte plánovat, co dál.

číst více

Přijímačky na vysokou

Dnes už jsou ústní přijímačky spíše výjimkou, přesto si jimi musí projít zájemci o všechny obory, kde je nutné zjistit komunikační předpoklady studenta a opravdový zájem o zvolený obor. Neminou tedy například uchazeče o studium marketingové komunikace, žurnalistiky, pedagogiky nebo psychologie. Aby vaše ústní přijímačky proběhly hladce, připravili jsme pro vás několik užitečných rad, které se vám mohou při pohovoru hodit.

číst více

Přijímačky na vysokou

Přijímačky se liší škola od školy. K tomu, abyste u přijímaček, ať už na vysokou nebo vyšší odbornou školu, uspěli, však nestačí jen vynikající znalosti a dobrá příprava, ale důležitá je také organizace testu. Proto jsme pro vás připravili pár užitečných tipů, které by vám mohly pomoci k lepšímu výsledku.

číst více

TSP či OSP… jak na ně?

Maturita se blíží a s ní i přijímací zkoušky na vysoké školy. Ve škole na vás chrlí hromadu suchopárných informací potřebných ke zkoušce dospělosti a po příchodu domů už nemáte sílu z chytrých knížek čerpat informace potřebné k přijímačkám. Poradíme vám – jděte s dobou, vyzkoušejte efektivní, a přitom zábavnou, přípravu. Jediné, co k tomu potřebujete, je internetová přípojka a pohodlná židle.

číst více

Přihláška odeslána. A co dál?

Přihlášku jste odeslali, se složenkou jste se porvali. První krok máte za sebou, před sebou však ještě to nejdůležitější – zvládnout přijímací zkoušky. Je teprve únor, ale už teď je načase začít se systematickou přípravou. Čím dříve se na ně totiž začnete připravovat, tím máte větší šanci na úspěch. Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připravenému. Pozn. Článek byl 11. 1. 2012 aktualizován (kav).

číst více

SERVIS PRO MATURANTY: Jak vyplnit složenku k přihlášce na VŠ?

Většina z nás se už dnes se složenkami setkává minimálně. Coby zájemci o studium na VŠ se však tomuto strašáku vyhnete málokdy. Vaše snaha nezřídka skončí zuřivým škrtáním a vyplňováním nových tiskopisů. Proto jsme pro vás připravili stručnou a přehlednou instruktáž, která vás vyplňováním složenek provede.

číst více

Pomoc! Nevím, jakou školu si mám vybrat

Jsou studenti, kteří už od začátku svého středoškolského studia vědí, jaký je jejich vysněný obor. Všechny přihlášky mají už tedy pečlivě vyplněné a odeslané, aby měli jistotu, že je jejich vyvolená škola obdrží včas. Zatímco vedle vás leží několik prázdných formulářů, jen bezcílně bloumáte v brožurách a rvete si vlasy z hlavy. Prostě nevíte, co byste chtěli jednou v životě dělat. (Pozn.: Článek byl 11. 12. 2013 aktualizován. (lč))

číst více