Peněz na školství bude méně než loni

Usnesení vlády o výdajových maximech ministerstev bylo významné zejména pro oblast vzdělávání: Přibližně o 1,2 miliardy korun se sníží rozpočet ministerstva školství. Jedním z možných následků je ohrožení reformy vysokých škol.

číst více

Přípravuje se změna podpory nezaměstnaných absolventů

Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach informoval o připravovaných změnách, které se týkají podmínek získání podpory v nezaměstnanosti a měly by prý absolventy více motivovat k hledání práce. Aby měli absolventi všech škol na podporu nárok, budou muset, podle nového zákona, v předcházejících třech letech odpracovat 12 měsíců.

číst více

Kolik bude v České republice fakultních nemocnic?

Ministryně zdravotnictví Marie Součková a děkani lékařských fakult se během schůzky 4. 7. neshodli v názoru na vhodný počet fakultních nemocnic u nás.

Zpoplatnění studia na Slovensku odloženo

Od ledna 2004 měl na Slovensku platit nový zákon o vysokých školách. Součástí novely je zavedení školného ve výši šest až dvanáct tisíc slovenských korun.

číst více

Soukromá vysoká škola spediční a správní v Přerově nebude

Alespoň ne v dohledné době. O její vybudování usiluje kromě Přerovské radnice především společnost Delta Morava, která již ve městě provozuje soukromou Vyšší odbornou školu živnostenskou zaměřenou na celnictví a spedici, marketing a veřejnou správu.

číst více

Na podzim začne výstavba české polární stanice

Profesor Pavel Prošek z katedry geogafie brněnské přírodovědecké fakulty šéfuje odvážnému projektu – stavbě české polární stanice…

číst více

Půjdou učitelé v září do stávky?

Jak jsme již informovali, o zvýšení svých mezd stále žádají vyučující na základních, středních a vyšších odborných školách. V případě nevyslyšení těchto požadavků chtějí vstoupit v září do stávky.

Stávka v Olomouci

Na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci dnes proběhla dlouho očekávaná hodinová výhružná stávka. Zúčastnilo se jí více než tři stovky učitelů a studentů a podpořit přítomné přijela i ministryně školství Petra Buzková.

číst více

Pitka na kolejích dopadla tragicky

Ve čtvrtek v noci došlo k tragické události na Vinařských kolejích v Brně. Dvě studentky medicíny popíjely společně alkohol na svém pokoji, následně mezi nimi došlo k vzájemnému napadení. Jedna z dívek nepřežila.

Debata o kvalifikaci

V Kroměříži se sešly dvě stovky odborníků, aby na celostátním semináři věnovali pozornost tématům a strategii celoživotního vzdělávání po vstupu do EU.