Přijímací zkoušky pro tělesně postižené uchazeče na MU

4. 2. 2004 | Aktuality

I letos Masarykova univerzita připravuje přijímací zkoušky pro tělesně postižné zájemce o vysokoškolské studium.

Osoby se zrakovým či sluchovým postižením mohou s předstihem kontaktovat středisko Teiresiás, což je středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky fungující při MU. Testy pro nevidomé budou připraveny v Brailově písmu, pro přijímací řízení neslyšících bude zajištěn tlumočník do znakové řeči. Prorektorka MU Zuzana Brázdová prohlásila, že u velmi specifických případů je možné, že se přijímací komise dostaví přímo k uchazeči. Středisko Teiresiás zajišťuje pro studenty se specifickými nároky možnost studovat akreditované studijní obory jako ostatní zdraví studenti. Podrobnější informace jsou dostupné na internetových stránkách Masarykovy univerzity či přímo ve středisku Teiresiás na Běhounské 68A v Brně, které je možné kontaktovat i e.mailem na adrese teiresias@muni.cz.

Zdroj: ČRo1 Radiožurnál, www stránky MU