Virtuální veletrh vzdělávání

To, že vzdělání v dnešní době není pouze záležitostí omezující se na krajinu původu, dokazuje i virtuální mezinárodní veletrh vzdělávání, který se uskuteční ve dnech 27. 10. – 2. 11. 2003 na britském portálu Hobsons.

VUT má svůj „inkubátor“

V univerzitním kampusu Pod Palackého vrchem funguje nově zřízený „Technologický inkubátor“. O co vlastně jde? „Technologický inkubátor“ je nový projekt Vysokého učení technického v Brně, jehož cílem je pomoct začínajícím firmám technického zaměření s realizací jejich nápadů, inovací, se zavedením technologií, ale i samotnou výrobou a prosazením se na trhu.

Policie vyšetřuje Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze

Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze, kterou zřídilo Arcibiskupství pražské, nyní vyšetřuje policie kvůli podezření z finančních machinací.

číst více

Na Masarykově univerzitě chce studovat stále více lidí

Počet přihlášek podaných na Masarykovu univerzitu v Brně stoupl v porovnání s loňským rokem o přibližně 6000, celkem se jich tedy sešlo 43 559.

číst více

Rozšíření nabídky bakalářských studijních programů

V souvislosti s blížícím se vstupem do Evropské unie dojde v příštích letech ke změnám ve struktuře výuky vysokého školství. Velká část škol nahradí stávající pětileté magisterské cykly tzv. strukturovaným programem studia. Důsledkem bude rozšíření nabídky bakalářských studijních programů a tím i zvýšení počtu vysokoškolsky vzdělané populace…

Aktuální problémy (mediální) kultury

Letošní semestr zaznamenala má domovská katedra mediálních studií a žurnalistiky na FSS MU citelnou ztrátu. Po čtyřech semestrech se studenti rozloučili s nabídkou kurzu „Aktuální problémy mediální kultury“. Garantem kurzu a jeho organizátorem byla doktorka Navrátilová, která ho plnila návštěvami osob a institucí těch nejzvučnějších jmen. Za všechny uveďme návštěvu redakce Mladé Fronty Dnes nebo ostře sledované setkání s válečným zpravodajem z Iráku Františkem Šulcem.

Šikana na ruby:

Poněkud netradičně vyjádřili svou nespokojenost s výukovými metodami své nové češtinářky žáci deváté třídy ZŠ z Luštěnic na Mladoboleslavsku. Získat volnou hodinu navíc se totiž pokusili zcela nepřijatelným způsobem: učitelce nasypali do pití uklidňující prášky . Zkušenou pedagožku se jim však přesto nepodařilo omámit a provinilce teď čeká s největší pravděpodobností snížená známka z chovaní.

číst více

V Ostravě proběhne konference o globalizaci

Ostravská univerzita pořádá ve dnech 8. – 10. října 2003 konferenci s názvem Globalizace a její geopolitické, kulturní, ekonomické a ekologické souvislosti.

Doktorandské studium na Fakultě humanitních studií v Plzni akreditováno

Studenti Fakulty humanitních studií Západočeské univerzity již letos budou moci pokračovat v doktorandském studiu přímo v Plzni. Nebudou tedy muset dojíždět jinam, jak tomu bylo až doposud.

číst více

Počet středních škol v ČR by měl klesnout téměř o polovinu

Do tří až pěti let by měl počet středních škol v České republice klesnou téměř o polovinu. Tato redukce by měla proběhnout dvěma způsoby. Prvním je úplné zrušení několika desítek středních škol. Druhým způsobem je slučování menších škol do větších komplexů a to nejen právně, ale také fyzicky umístněním do jedné budovy.