Masarykova univerzita volí rektora

2. 3. 2004 | Aktuality

Funkční období nynějšího rektora brněnské Masarykovy univerzity (MU) Jiřího Zlatušky se chýlí ke konci. Od příštího semestru nastoupí na jeho místo jeden ze tří kandidátů, jenž bude zvolen Akademickým senátem MU devatenáctého dub­na.

Funkční období nynějšího rektora brněnské Masarykovy univerzity (MU) Jiřího Zlatušky se chýlí ke konci. Od příštího semestru nastoupí na jeho místo jeden ze tří kandidátů, jenž bude zvolen Akademickým senátem MU devatenáctého dubna.

O místo rektora se ucházejí přednosta I. chirurgické kliniky MU Jan Wechsler, děkan Fakulty sociálních studií Petr Fiala a odborný asistent Přírodovědecké fakulty Václav Linkov. Členové akademické obce přitom dávají největší šance právě děkanovi FSS Fialovi, naopak Linkovova kandidatura je považována spíše za studentskou recesi.

Úloha nového rektora nespočívá pouze v úspěšném završení reforem nynějšího rektora Zlatušky, nýbrž v dalším dynamickém rozvoji univerzity a řešení konstantních problémů, zejména finančních. Chybějící prostředky se fakulty snaží získávat přijímáním stále většího počtu studentů, kapacity místností a pedagogických sil však zůstávají téměř neměnné. Nového rektora očekává také již několik let váznoucí dostavba univerzitního kampusu v Bohunicích, stej­ně tak i účinná reforma Správy kolejí a menz.