Zeptejte se, co přesně vás na vysoké čeká

22. 1. 2013 | Přijímací řízení

Ještě nemáte jasno, na jakou vysokou školu se přihlásíte a se kterou fakultou spojíte svá následující studentská léta? S rozhodováním vám od pondělí 21. ledna pomohou diskuze na Jobs.cz. Zeptejte se na vše ohledně přijímaček, kolejí nebo uplatnění absolventů. Otázky zodpoví přímo zástupci jednotlivých vysokých škol.

Ze všech stran se valí tolik informací, že vás z nich bolí hlava. Stránky škol jsou nepřehledné, nechce se vám jimi zdlouhavě procházet, e-maily jsou neosobní a navíc nevíte, kdy se vám někdo ozve. Raději byste se zeptali někoho naživo.

Zapojte se proto od pondělí 21. ledna do pondělí 11. března 2013 do diskuze na Jobs.cz a vyptejte se zástupců žádaných vysokých škol na vše, co vás ohledně budoucího studia pálí a v čem máte nejasnosti. Online debaty s jednotlivými fakultami probíhají vždy před vypršením termínu pro podání přihlášky na danou školu. Budete tak mít včas dostatek informací, které vám pomohou se správně rozhodnout.

Na co se můžete ptát?

  • Jaké jsou podmínky pro přijetí?
  • Jak se připravit na přijímačky?
  • Jak se přidělují koleje?
  • Kolik zájemců se hlásí?
  • Jaké jsou možnosti kombinovaného studia?
  • Jak škola podporuje studium v zahraničí?
  • Na jakých pozicích se nejčastěji uplatňují absolventi?
  • Je možné se na školu dostat bez přijímaček?

Nenapadá vás, na co se ještě zeptat? Nahlédněte do diskuzí a podívejte se, co zajímá ostatní. Možná tak získáte další informace, které by vás samotné nenapadlo řešit.

Technika i humanitní obory

Ať už chcete studovat humanitní nebo technický obor, připravte si otázky a zapojte se do diskuzí. Věnovat se vám budou následující školy v těchto termínech:

od 21. ledna Karlova univerzita, Fakulta sociálních studií diskuze právě probíhá

od 28. ledna Vysoká škola ekonomická, Fakulta mezinárodních vzta­hů

od 4. února Univerzita Palackého, Filozofická fakulta

od 11. února Vysoká škola báňská, Ekonomická fakulta

od 18. února Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, Přírodověděcká fakulta

od 25. února Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta

od 11. března České vysoké učení technické, Fakulta elektrotechnická

Pokud nestíháte zajet na dny otevřených dveří, nebo se vydat do Prahy na Gaudeamus, diskuze na Jobs.cz vám nabízejí jedinečnou šanci, jak se o vysokých školách dozvědět co nejvíce.

A nezapomeňte, ptát se můžete už od 21. ledna, přímo na stránkách Jobs.cz.

Zdroj: Jobs.cz

Další články k tématu

Fakulta VŠE jede dál podle rozvrhu, výuka se přesunula on-line

Fakulta VŠE jede dál podle rozvrhu, výuka se přesunula on-line

Už tři dny po uzavření škol se výuka na Fakultě mezinárodních vztahů (FMV) na Vysoké škole ekonomické (VŠE) opět rozjela naplno. Škole s tím pomáhá online platforma Microsoft Teams. Studenti tak virtuálně absolvují přednášky, které probíhají přesně podle rozvrhu před pandemií koronaviru. Přednášky jsou navíc interaktivní. Studenti mohou klást dotazy, vyučující zase sdílet prezence nebo přímo …

číst více
České vysoké školy mění přijímací řízení kvůli koronaviru. Některé obory přijímačky ruší

České vysoké školy mění přijímací řízení kvůli koronaviru. Některé obory přijímačky ruší

Epidemie koronaviru zásadním způsobem proměnila české školství. Dopad bude mít i na podobu přijímacího řízení na vysoké školy pro nadcházející školní rok. Některé obory přistoupily k úplnému zrušení přijímacích zkoušek, jiné odkládají termíny a někde se celý přijímací proces přesune on-line. Školy tak vycházejí vstříc středoškolákům, které v krátkém rozestupu čekají maturity i přijímací zkoušky. Některé …

číst více
Studentka VŠE: Přijímačky z matematiky nejsou tak obtížné, jak se říká

Studentka VŠE: Přijímačky z matematiky nejsou tak obtížné, jak se říká

Michaela Šmakalová – studentka bakalářského studia na Vysoké škole ekonomické v Praze Proč jste si vybrala Vysokou školu ekonomickou v Praze (VŠE) a Fakultu financí a účetnictví (FFÚ)? Původně jsem plánovala jít na Matfyz (Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy), kam jsem byla přijata bez přijímacích zkoušek, ale přeci jen jsem nechtěla studovat matematiku jako takovou, a tak jsem …

číst více