Ženy, které ovlivnily vývoj vědy, představí Univerzita Karlova

6. 2. 2020 | Aktuality

ženy ve věděPrávě probíhající výstava Ženy ve vědě má za cíl připomenout osudy žen, které se v minulosti svou prací zasloužily o rozvoj Univerzity Karlovy. Výstava představí ženy působící v humanitních i dalších oborech vyučovaných na škole.

Výstava v budově pražského Karolina je prvním krokem v rámci celoročního projektu univerzity, který začal v lednu 2020 a nazývá se Ženy ve vědě. Rektor univerzity Tomáš Zima upozorňuje, že je důležité vytvářet vhodné podmínky pro ženy, aby se mohly profesionálně věnovat vědě i v případě, že už mají rodinu a děti.

Projekt chce také vzdát hold jedné z výrazných osobností dějin Univerzity Karlovy, profesorce Miladě Paulové, od jejíž smrti letos uplyne 50 let. Paulová se v roce 1925 stala první docentkou univerzity a v roce 1935 mimořádnou profesorkou. O této mimořádné ženě i o dalších osobnostech univerzity se můžete dozvědět více na výstavě až do 29. února.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: https://cuni.cz/UK-6311.html?news=9291&locale=cz

Další články k tématu

V EU pomalu vzniká společný vzdělávací prostor. Zapojily se už první české VŠ

V EU pomalu vzniká společný vzdělávací prostor. Zapojily se už první české VŠ

Nový projekt Evropské unie má své první „výherce“. Jsou jimi i dvě české univerzity – brněnská Masarykova univerzita a pražská Univerzita Karlova, které se společně s dalšími desítkami škol po celé Evropě stanou součástí mini konsorcií spolupracujících škol. Jejich cílem bude usnadnit meziuniverzitní spolupráci. Součástí každého konsorcia je několik škol, mezi nimiž se budou moci …

číst více
Univerzita Karlova podpoří sportující studenty

Univerzita Karlova podpoří sportující studenty

Skloubit školu a sport na vysoké úrovni není jednoduché. Vysokoškoláci obecně navíc trpí nedostatkem pohybu. Podpořit své sportující studenty se nyní rozhodla Univerzita Karlova. V roce 2020 plánuje rozjet nový projekt Vysokoškolské sportovní centrum při Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Centrum bude poskytovat podporu při sportování na univerzitě, a to nejen v případě výkonnostních sportovců, ale …

číst více