Ženy, které ovlivnily vývoj vědy, představí Univerzita Karlova

6. 2. 2020 | Aktuality

ženy ve věděPrávě probíhající výstava Ženy ve vědě má za cíl připomenout osudy žen, které se v minulosti svou prací zasloužily o rozvoj Univerzity Karlovy. Výstava představí ženy působící v humanitních i dalších oborech vyučovaných na škole.

Výstava v budově pražského Karolina je prvním krokem v rámci celoročního projektu univerzity, který začal v lednu 2020 a nazývá se Ženy ve vědě. Rektor univerzity Tomáš Zima upozorňuje, že je důležité vytvářet vhodné podmínky pro ženy, aby se mohly profesionálně věnovat vědě i v případě, že už mají rodinu a děti.

Projekt chce také vzdát hold jedné z výrazných osobností dějin Univerzity Karlovy, profesorce Miladě Paulové, od jejíž smrti letos uplyne 50 let. Paulová se v roce 1925 stala první docentkou univerzity a v roce 1935 mimořádnou profesorkou. O této mimořádné ženě i o dalších osobnostech univerzity se můžete dozvědět více na výstavě až do 29. února.

Zdroj: https://cuni.cz/UK-6311.html?news=9291&locale=cz