Založte si vlastní laboratoř! UK pořádá 7. ročník soutěže Primus

23. 3. 2022 | Aktuality

studentská soutěžZačátkem března odstartoval sedmý ročník soutěže Primus, v rámci které si studenti mohou založit novou vědeckou skupinu nebo laboratoř na Univerzitě Karlově. Cílem soutěže je podpořit vědecké pracovníky, zvýšit jejich mobilitu a dynamiku vědecké práce.

Tým musí vést hlavní řešitel, který má ukončené doktorské studium. Ostatními členy týmu mohou být akademičtí, odborní, techničtí, vědečtí a výzkumní pracovníci, potažmo magisterští studenti. Na řešení navrženého projektu začnou týmy pracovat nejdříve začátkem příštího roku a na jeho vypracování budou mít celkem čtyři roky.

V průběhu soutěže a nejpozději do 31. prosince roku, který následuje po podání projektu, se musí do týmu kromě hlavního řešitele zapojit alespoň tři studenti doktorského studia či post-doktorští pracovníci.

Registrace projektů mimo pořadatelskou Univerzitu Karlovu už proběhla, ale studenti této univerzity se do soutěže Primus stále mohou hlásit. Přihlášku mohou podat až do 20. dubna. Soutěžní návrh se posílá skrze webovou aplikaci na adrese: http://veda.is.cuni.cz.

V soutěži se pravidelně utká zhruba dvacítka týmu. Loni se jich přihlásilo celkem 18. I letos se tak dá očekávat, že konkurence bude obdobná. V minulých ročnících soutěže uspěly projekty primárně z oblasti biologie a zdravotnictví, ale bodoval také například projekt o genderových rozdílech nebo historii raných kovů v Malé Asii.

Zdroj: Univerzita Karlova

Další články k tématu

Největší studentská raketa v Česku pochází z ČVUT

Tým CTU Space Research z ČVUT představil největší studentskou raketu v Česku. Měří přes 3,5 metru. Před cestou do vesmíru ji teď v říjnu čeká prestižní mezinárodní soutěž European Rocketry Challenge, která proběhne v Portugalsku. Raketa Illustria je vysoká 3520 mm, její průměr činí 161 mm a váží 28,82 kg. “Raketa Illustria je skvělým důkazem poptávky po vesmírných […]

číst více

České univerzity jsou hrdé, když vyhodí spoustu studentů, míní odborník

Skoro 60 procent českých vysokoškoláků nedokončí bakalářské studium. Často končí už v prvním ročníku. Důvodů je více. Patří mezi ně příliš mnoho teorie bez spojení z praxí i chybějící motivace. Podle odborníků většina univerzit vysokou neúspěšnost svých studentů neřeší. Na problém upozornil server Seznam Zprávy. Z údajů ministerstva školství vyplývá, že přes 58 procent bakalářských studentů, kteří začali […]

číst více