Zájem o studium na JU stoupl

23. 4. 2011 | Aktuality

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích zaznamenala vyšší počet přihlášek ke studiu než v uplynulém roce. Bilance došlých přihlášek ještě není ukončena, ale už teď je jasné, že zájem o studium v akademickém roce 2011/2012 na JU je vyšší než loni touto dobou.

V polovině dubna 2011 bylo prostřednictvím informačního systému pro evidenci studijní agendy univerzity (STAG) zaevidováno celkem 12 027 přihlášek ke studiu do prvních ročníků bakalářských a dlouhých pětiletých magisterských oborů. Je to zatím o 471 přihlášek více než loni. Součty ale ještě nejsou konečné a lze očekávat ještě mírný nárůst.

Největší zájem je zatím o obory Obchodní podnikání (EF), Řízení a ekonomika podniku (EF), Učitelství pro mateřské školy (PF), Sociální pedagogika (PF) a Fyzioterapie (ZSF). V současné době studuje na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích 13 083 studentek a studentů.

Zdroj: tisková zpráva
Zdroj fotografie: JU