Za cizími jazyky do zahraničí

29. 6. 2007 | Studium v zahraničí

Kdo se během roku učil cizí jazyky ve škole nebo v kurzu, jistě by rád zjistil, zda jeho studium přineslo i požadované výsledky. Nejlepším způsobem, jak to zjistit a spojit příjemné s užitečným, je spojit dovolenou v zahraničí s výukou jazyka. Nabídka jazykových kurzů je velká a stačí si jen vybrat. Užijete si dovolenou např. ve Velké Británii, Německu, Španělsku, Řecku nebo na Maltě a část dne budete procvičovat cizí jazyky ve škole.

Podle odborníků je dobré znát před odjezdem alespoň minimální základy cizího jazyka, úplný začátečník by byl v cizí zemi ztracený a od výuky jazyka by ho to mohlo odradit. Přesto existují jazykové agentury, které se zaměřují na jazykové pobyty začátečníků. Obvykle jsou tyto kurzy v porovnání s kurzy pro pokročilejší kratší a pobyt v cizí zemi je více organizovaný.

Nejlepším způsobem, jak spojit příjemné s užitečným, je zkombinovat dovolenou v zahraničí s výukou jazyka (foto: Stock.XCHNG)

A na co si dát při výběru kurzu pozor? Důležitá je zejména nabízená cena. Cena obvykle zahrnuje samotný kurz a ubytování. Ne vždy je v ní započítána doprava, nezapomeňte, že přeprava například do Řecka bude citelný zásah do vaší peněženky. U kurzu se zajímejte o jeho hodinovou dotaci, při ubytování si dejte pozor, zda je nabízeno ubytování bez stravy, se snídaní, polopenzí či dokonce plnou penzí. Můžete tak dost ušetřit.

Rozdíl je pochopitelně i ve způsobu ubytování. Některé agentury nabízejí ubytování v rekreačních letoviscích, jiné nabízejí ubytování u rodin. Pro ty, kteří již jazyky dostatečně ovládají a spíše by se během letního pobytu v zahraničí chtěli zdokonalit v běžné konverzaci, je výhodnější ubytování u rodiny. Bez povšimnutí nesmíte nechat ani místo ubytování. Dojíždění do školy vyžaduje čas i peníze.

Nezanedbatelnou položkou ve vašem finančním seznamu bude i nákup učebnic a jiných studijních materiálů. Jejich cena bývá přibližně 600 Kč. Nezapomeňte se také zeptat, zda je v ceně zahrnut i registrační poplatek. Jazykové kurzy v zahraničí jsou nejefektivnějším a nejspolehlivějším způsobem, jak se naučit cizí jazyk. Zahraniční kurzy a život v cizím prostředí vám pomůžou získat jistotu při používání jazyka, což je po návratu do České republiky neocenitelná zkušenost. Informace o jazykových kurzech v zahraničí dostanete v jazykových agenturách.