Pozvánka na setkání studentů VŠ - dobrovolníků

6. 11. 2012 | Aktuality

Akademické centrum studentských aktivit se sídlem v Brně zve o víkendu na celorepublikové setkání 16. – 17. 11. všechny aktivní vysokoškoláky, kteří se angažují ve studentských projektech a organizacích. Setkání s názvem POSED neboli Pracovní setkání dobrovolníků se bude konat již druhým rokem. Prvních 70 účastníků má víkend zcela zdarma, ostatní platí pouze dopravu a ubytování.

Účastníci mají možnost poznat stejně zaměřené kolegy z jiných škol a organizací, vyměnit si své rady a zkušenosti a nabrat inspiraci. Témata letošního ročníku se ponesou v duchu tématu „Spolupráce studentské organizace s…“ a to sice:

• Spolupráce studentské organizace s komerční sférou
  • Spolupráce studentské organizace s vedením vysoké školy
  • Co dělat, pokud studentská komora nefunguje a studentská organizace ano, případně naopak
  • Spolupráce studentských organizací na národní úrovni
  • Spolupráce studentské organizace s jejími bývalými členy
  • Spolupráce studentských organizací na univerzitě

Kompletní program je možné nalézt na stránkách organizace ACSA.

V neděli 18. listopadu bude v rámci oslav Mezinárodního dne studentů následovat přednáška zahraničního lektora Lese Squirese na téma „Využití nástrojů Google pro potřeby studentských organizací“, zástupci Studentské komory Rady vysokých škol uspořádají workshop na téma „Spolupráce studentské organizace se zástupci akademické samosprávy“ a lektoři ACSA představí vybraná témata ze svých seminářů.

Cílem víkendového setkání je zlepšit komunikaci a spolupráci mezi zástupci studentských organizací, ale i zástupci akademické samosprávy vysokých škol a členů akademických senátů.

Zdroj: tisková zpráva ACSA