1,4 miliardy korun z eurofondů pro vysoké školy

6. 8. 2011 | Aktuality

Ministr školství Josef Dobeš schválil výsledky 1. kola výzvy v oblasti podpory „Vysokoškolské vzdělávání“, díky čemuž získají české vysoké školy dalších 1,4 miliardy korun z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) na podporu spolupráce mezi katedrami, fakultami, vysokými školami a praxí. Jedná se o výzvu v rámci tzv. „Roku vysokých škol“, ve kterém MŠMT umožní univerzitám získat až 9 miliard korun.

Podporu nakonec získalo 55 projektů v celkovém objemu 1,42 miliardy korun. „Univerzity předložily skutečně kvalitní projekty. Těší mě, že české vysoké školství dostane další více než miliardovou injekci z eurofondů. Jde přitom jen o jednu z mnoha finančních podpor vysokým školám z fondů EU,“ uvedl ministr školství Josef Dobeš.

Peníze tak obdrží např. Univerzita Palackého v Olomouci na inovace 301 studijních předmětů v 11 studijních programech. Jedná se o více než 80 milionů korun na zavedení e-learningové podpory předmětů, nové zpracování obsahu předmětů směrem k potřebám trhu práce nebo vytvoření jejich cizojazyčné varianty. Více než 64 milionů korun poputuje Mendelově univerzitě v Brně na projekt inovace biologických a lesnických disciplín směřujících ke zvýšení konkurenceschop­nosti; Univerzita Hradec Králové se může těšit mj. na 54 milionů korun na inovace studijních oborů Přírodovědné fakulty UHK – konkrétně na vytvoření nové e-learningové podpory, rozšíření nabídky předmětů podle potřeb trhu práce, atd. Na realizaci tohoto projektu se budou podílet i odborníci z praxe a zahraniční experti.

„Jedná se o výsledky prvního kola výzvy, za měsíc budeme znát i úspěšné žadatele v rámci kola druhého. Při této příležitosti musím především ocenit aktivní zapojení univerzit do celého procesu čerpání, spolupráce s nimi je velmi dobrá,“ dodal 1. náměstek ministra školství Jakub Hodinář, který má na starost problematiku čerpání evropských fondů.

Více informací naleznete na internetových stránkách MŠMT.

Zdroj: tisková zpráva MŠMT

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Fotografie: www.sxc.hu

Další články k tématu

OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

Pokud vám není lhostejné, co se děje s přírodou kolem vás a chtěli byste se nějak aktivně zapojit do její ochrany, máte na výběr z mnoha vysokoškolských oborů, které vás na tuto profesní dráhu připraví. A protože oborů zabývajících se ekologií a enviromentalistikou je opravdu hodně, připravili jsme pro vás hned dva přehledy.  V prvním díle se mimo …

číst více
Máte rádi pivo? Naučte se vařit vlastní! Třeba na vejšce

Máte rádi pivo? Naučte se vařit vlastní! Třeba na vejšce

Vysokéškoly.cz vás už seznámily s možnostmi, jak se stát profesionálním sommeliérem. Nalijme si ale čistého vína, hroznový mok není pro každého a národním pokladem Čechů je už po staletí mok zlatavý. V současnosti navíc dost frčí minipivovary a v pivovarnictví jako takovém se točí velké peníze. Jak ale udělat kariéru na pivu? Základem všeho je být dobrým sládkem. …

číst více