Vysoké školy nabízely vzdělání bez povolení. Dostaly pokutu

1. 3. 2019 | Aktuality

725978-gallery1-t1qpe

Ministerstvo školství pokutovalo šest zahraničních vysokých škol kvůli tomu, že neměly potřebná povolení vyučovat v České republice. S dalšími pěti vede nyní správní řízení a na dvě vzdělávací instituce bylo podáno trestní oznámení. S informací přišel Radiožurnál.

Dvě školy, na něž ministerstvo podalo trestní oznámení, se provinily například tím, že studentům nevrátily peníze za školné, i když ke studiu vůbec nenastoupili. Podle mluvčí Anety Lednové obdrželo ministerstvo přes 80 stížností od poškozených zahraničních studentů.

Jména pěti institucí, se kterými je vedeno správní řízení, nemůže ministerstvo zveřejnit. „To, kde je potenciální problém, to znamená, kde potom vedeme řízení o přestupku, je ze zákona neveřejné. To znamená, že nemůžeme poskytovat údaje ani o průběhu, ani o konkrétních institucích, protože bychom je samozřejmě mohli poškodit, kdyby se informace dostala ven,“ vysvětlil pro Radiožurnál náměstek ministra školství Pavel Doleček.

V České republice je celkem 16 zahraničních vysokých škol, které prošly kontrolou ministerstva a pro své působení u nás splňují veškeré zákonné podmínky. Tyto informace si školy zveřejňují na svých oficiálních webových stránkách.

Zdroj: irozhlas.cz.

Další články k tématu

Levnější jízdné zaplatí i Ministerstvo školství. Nepřípustné, bouří se studenti

Levnější jízdné zaplatí i Ministerstvo školství. Nepřípustné, bouří se studenti

Plánovaná sleva na jízdném vyvolala vlnu kritiky jak od školských institucí, tak od samotných studentů, kterých by se snížení ceny vlakových a autobusových jízdenek o 75 procent mělo přímo týkat. Kritici poukazují zejména na to, že peníze půjdou na úkor provozu škol a budou chybět i v podpoře rozvoje vědecké činnosti. Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy …

číst více
Zkrátíme standardní dobu studia, rozhodla vláda

Zkrátíme standardní dobu studia, rozhodla vláda

Vláda na všeuniverzitním sjezdu v Plzni v neděli hlasovala o návrhu zákona na zkrácení standartní doby studia. Návrh byl prostou většinou přijat, a tak bude nově studium na bakalářském stupni třísemestrální, magistři pak budou mít hotovo už po pouhém semestru. Podnětem k návrhu byl průzkum ministerstva školství, na základě něhož bylo zjištěno, že i takzvaní „rychlostudenti“ vykonávají …

číst více