Vysoké školy lákají na letní kurz environmentální výchovy

19. 3. 2014 | Aktuality

Pokud vás zajímá environmentální problematika, můžete využít možnosti, kterou nabízí Technická univerzita v Liberci (obor Pedagogika volného času) ve spolupráci s Masarykovou univerzitou v Brně (konkrétně katedrou environmentálních studií na Fakultě sociálních studií). Tyto školy společně vytvořily letní prožitkově metodický kurz určený pro všechny studenty vysokých škol, lektory ze středisek ekologické výchovy a vedoucí z mimoškolních organizací. Cílem kurzu je vyzkoušet si různé aktivity a hry, ale také se naučit zásadám práce se skupinou a na konci dokázat sestavit vlastní pobytový program zaměřený na environmentální problematiku, zážitkovou pedagogiku a globální výchovu.

Kurz se odehrává v Horním Žďáru poblíž Trutnova, tedy v Podkrkonoší, a to v termínu 15.–24. srpna. Lektory jsou bývalí absolventi kurzu – stejně tak letošním účastníkům bude nabídnuta další spolupráce na postech lektorů.

Přihlášky se podávají na e-mailové adrese anicka.hylmarova@centrum.cz, na více informací se můžete zeptat na adrese jan.cincera@tul.cz u Jana Činčery z Technické univerzity v Liberci. Cena za desetidenní pobyt je 2500 Kč a pokrývá ubytování a stravu.

Zdroj: webové stránky Fakulty sociálních studií

Zdroj fotografie: Nela Wurmová

Další články k tématu

Na ekonomickou fakultu do Liberce se ještě můžete dostat, i když vám zatím chybí maturita!

Na ekonomickou fakultu do Liberce se ještě můžete dostat, i když vám zatím chybí maturita!

S příchodem koronaviru se na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Liberci nezastavil čas. Jenom jsme se na začátku chvilku nadechli, rozkoukali a pak začali naše činnosti realizovat tak, jak se v dané chvíli dalo a mohlo. A hlavně tak, abychom pomohli studentům. Jak těm, kteří již jsou těmi „našimi“, čili vídáme se s nimi na výuce (jasně, v tomto …

číst více