Přípravný kurz kresby „Na poslední chvíli“

18. 12. 2010 | Aktuality

Uvažujete-li o přihlášce na vysokou školu s talentovými zkouškami z kresby a rádi byste se v této oblasti zdokonalili ještě těsně před přijímacím řízením, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze tuto možnost nabízí. Během sedmi dní od 10. 1. do 16. 1. vždy od 14:00 do 20:00 bude na její půdě probíhat kurz kresby pojmenovaný „Na poslední chvíli. Je určen především uchazečům o studium z výtvarných škol a škol zaměřených na architekturu a design, ale přihlásit se na něj může každý, tedy i student gymnázia uvažující o přihlášce na umělecký obor.

Celý kurz bude rozdělen do dvou bloků, přičemž v prvním se dozvíte něco o figurální kresbě, tedy kresbě lidské postavy, zatímco druhý blok bude zaměřen na perspektivu, vizuální zpracování prostoru, na ztvárnění materiálů i na vytváření architektonických a designerských návrhů, jejich správné interpretace a prezentace. Budete mít také možnost zkonzultovat s vyučujícími vaše vlastní práce a vybrat ty správné k přijímacímu řízení. Součástí semináře bude také teoretický náhled do dějin umění a teorie kresby a malby.

Cena kurzu je 4 200 Kč a přihlásit se na něj můžete na čísle 728720620 nebo na e-mailové adrese vanourna@vsup.cz.

Zdroj: webové stránky Vysoké školy uměleckoprůmyslové

Zdroj fotografie: Stock.Xchng