VUT v Brně získalo Diploma Supplement Label

26. 12. 2007 | Aktuality

Vysoké učení technické v Brně se zařadilo mezi pět českých vysokých škol, které se mohou pyšnit certifikátem Evropské komise „Diploma Supplement Label“. Toto ocenění je udělováno prostřednictvím organizace Erasmus evropským vysokým školám, které se důsledně řídí principy internacionalizace evropského vysokého školství podle zásad Boloňské deklarace.

Diploma Supplement, česky dodatek k diplomu, je mezinárodně uznávaný dokument, který doplňuje a zpřesňuje informace uvedené ve vysokoškolském diplomu. Ve standardní anglicko-české verzi popisuje podstatu, úroveň, souvislosti, obsah a charakter studijních programů, které vedly k úspěšnému absolvování vysokoškolského studia.

Dodatek k diplomu umožňuje transparentní a jednotné uznávání vysokoškolské a profesní kvalifikace v evropských zemích.

Certifikátem DS Label potvrzuje Evropská komise, že na Vysokém učení technickém je všem absolventů bakalářských a magisterských studijních programů bezplatně vydáván podrobný dodatek k diplomu splňující přísná evropská kritéria.