Videa Masarykovy univerzity pomáhají studentům s angličtinou

29. 5. 2020 | Stojí za přečtení

videa angličtina MUNIEpidemie koronaviru představuje pro české školství velkou výzvu. Na pomoc učitelům angličtiny i zoufalým rodičům, kteří dohlíží na domácí výuku svých dětí, proto přispěchala Katedra anglického jazyka a literatury na brněnské Masarykově univerzitě. Vytvořila YouTube kanál, díky kterým se anglicky mohou učit nejen děti ale i dospělí.

 „Nápad vznikl přesně 16. března. Školní výuka skončila pár dnů předtím a náš pan děkan přišel s tím, že bychom jako fakulta měli udělat něco pro rodiče a děti, které jsou najednou doma,“ vysvětlila vedoucí katedry Světlana Hanušová. Připravit první video nebylo jednoduché, ale přesto vyšlo již deset dní poté.

Momentálně se počet videí blíží k padesáti a pokrývají nejrůznější témata. Do projektu se zapojili vyučující katedry ale i studenti, kteří takto alternativně mohli získat zápočet za předmět.

Původně měla videa vycházet třikrát týdně, ale nyní se na YouTube objevují prakticky denně. Učitelé a studenti videa tvoří u sebe doma. Hrubý materiál pošlou kolegům k okomentování a poté jednomu ze zapojených studentů, který má na starost střih a technickou stránku videa.

Jednotlivá videa jsou primárně určená pro děti různých ročníků základní školy, ale přijdou vhod každému, kdo se chce začít učit anglicky, bez ohledu na věk. Videa pokrývají gramatiku, slovíčka, a dokonce v nich dojde i na chemické experimenty, vaření a zpěv.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Hanušová a její kolegové mají v plánu vydávat videa až do konce letošního školního roku. V následujícím akademickém roce by projekt rádi posunuli ještě dál. V budoucnu by tak na katedře mohl vzniknout předmět zaměřený na tvorbu anglických výukových videí.

Zdroj:
https://www.em.muni.cz/

Další články k tématu

Tělocvik na MUNI: Znalosti, které uplatníte i po studiu

Tělocvik na MUNI: Znalosti, které uplatníte i po studiu

Stejně jako na většině vysokých škol bývá i na Masarykově univerzitě v Brně povinnou součástí studia tělocvik. Možná se na něj těšíte, možná se sportu a fyzické aktivitě vyhýbáte jako čert kříži. V obou případech ale najdete v nabídce MUNI tělovýchovné předměty, které s největší pravděpodobností zužitkujete během studia i po něm. Sebeobrana Nebezpečí číhá …

číst více
Masarykova univerzita chce vaši krev! Pro dobrou věc

Masarykova univerzita chce vaši krev! Pro dobrou věc

V rámci oslav 100 let své existence pořádá brněnská Masarykova univerzita speciální akci, kterou chce přilákat nové dárce krve. Do 100 litrů krve DÍKY MUNI se mohou zapojit jak stávající studenti univerzity a její absolventi, tak i široká veřejnost. K odběrům se musíte předem registrovat, a to mezi 23. říjnem až 14. listopadem. Cílem akce je …

číst více
100 let učení oslaví univerzity hokejem. MUNI se střetne s MENDELU

100 let učení oslaví univerzity hokejem. MUNI se střetne s MENDELU

Masarykova univerzita a Mendelova univerzita letos obě slaví sto let své existence. V rámci oslav se obě univerzity rozhodly poměřit síly i mimo přednáškové sály. 7. listopadu se tak utkají na ledové ploše v DRFG aréně, kde se rozhodne, kdo je stoletým univerzitním hokejovým králem Brna! Vítěz duelu bude mít tu čest držet u sebe …

číst více