ViBuCh: Korespondenční seminář pro chemiky

9. 11. 2010 | Aktuality

Začíná první ročník korespondenčního semináře orientovaného na chemii s názvem ViBuCh. Studenti Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity vyzývají středoškolské nadšence do přírodních věd k řešení úloh, ve kterých mohou poměřit své síly s ostatními středoškoláky.

Soutěž probíhá ve čtyřech cyklech rozložených do celého školního roku. Komunikace mezi organizátory a soutěžícími probíhá skrze internet. Za každou vyřešenou úlohu, které budou vycházet z reálného výzkumu, budou řešitelé získávat body, podle nichž se pak rozhodne o nejlepším řešiteli. Ti nejšikovnější budou pozváni na soustředění, kde si budou moci vyzkoušet nabyté dovednosti v praxi, seznámí se s autory úloh a poznají život na univerzitě včetně práce v moderně vybavených laboratořích.

Pro přihlášení do semináře je třeba se zaregistrovat na těchto stránkách.

Zdroj: vibuch.math.muni.cz