V žebříčku Center for World University Rankings se i letos objevilo pět českých škol

23. 7. 2015 | Aktuality

Mezi univerzitami, které se probojovaly do tisícovky škol v rámci žebříčku Center for World University Rankings 2015, je i pět českých.

Nejvýše z nich, tedy na 270. místě, se umístila Univerzita Karlova v Praze. Následovaná byla až na 702. příčce umístěnou brněnskou Masarykovou univerzitou. Do první osmistovky se vešlo ještě České vysoké učení technické v Praze (716. místo) a Univerzita Palackého v Olomouci (724. místo). Téměř na chvostu škol, které se do žebříčku dostaly, skončila Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (980. pozice). Oproti loňsku, kdy se do žebříčku zapsaly totožné české vysoké školy, došlo u všech kromě Vysoké školy chemicko-technologické v Praze k posunu směrem k vyšším příčkám.

V celkovém hodnocení zvítězila Harvard University, druhé místo obsadila Stanford University a pomyslnou bronzovou medaili bral Massachusetts Institute of Technology, všechny ze Spojených států amerických.

Každá škola byla hodnocena prostřednictvím osmi kritérií (jako např. kvalita vzdělávání, zastoupená počtem absolventů, kteří získali nějaké významné ocenění nebo medaili, uplatnitelnost absolventů, měřená úspěchy studentů při získání vysokých pracovních pozic, kvalita fakult, ztělesněná množstvím akademických pracovníků, kteří získali nějaké významné ocenění nebo medaili, atp.). Každé z kritérií mělo na celkovém výsledku různě velký podíl.

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: cwur.org

Další články k tématu

OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

Pokud vám není lhostejné, co se děje s přírodou kolem vás a chtěli byste se nějak aktivně zapojit do její ochrany, máte na výběr z mnoha vysokoškolských oborů, které vás na tuto profesní dráhu připraví. A protože oborů zabývajících se ekologií a enviromentalistikou je opravdu hodně, připravili jsme pro vás hned dva přehledy.  V prvním díle se mimo …

číst více