V žebříčku Center for World University Rankings se i letos objevilo pět českých škol

23. 7. 2015 | Aktuality

Mezi univerzitami, které se probojovaly do tisícovky škol v rámci žebříčku Center for World University Rankings 2015, je i pět českých.

Nejvýše z nich, tedy na 270. místě, se umístila Univerzita Karlova v Praze. Následovaná byla až na 702. příčce umístěnou brněnskou Masarykovou univerzitou. Do první osmistovky se vešlo ještě České vysoké učení technické v Praze (716. místo) a Univerzita Palackého v Olomouci (724. místo). Téměř na chvostu škol, které se do žebříčku dostaly, skončila Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (980. pozice). Oproti loňsku, kdy se do žebříčku zapsaly totožné české vysoké školy, došlo u všech kromě Vysoké školy chemicko-technologické v Praze k posunu směrem k vyšším příčkám.

V celkovém hodnocení zvítězila Harvard University, druhé místo obsadila Stanford University a pomyslnou bronzovou medaili bral Massachusetts Institute of Technology, všechny ze Spojených států amerických.

Každá škola byla hodnocena prostřednictvím osmi kritérií (jako např. kvalita vzdělávání, zastoupená počtem absolventů, kteří získali nějaké významné ocenění nebo medaili, uplatnitelnost absolventů, měřená úspěchy studentů při získání vysokých pracovních pozic, kvalita fakult, ztělesněná množstvím akademických pracovníků, kteří získali nějaké významné ocenění nebo medaili, atp.). Každé z kritérií mělo na celkovém výsledku různě velký podíl.

Zdroj: cwur.org