V Pardubicích vznikla nová high-tech laboratoř. Studenti v ní sestavili ponorku

12. 11. 2019 | Aktuality

Young education practice together hand typing on laptop and readProjekt Talentcentrum 4.0 je zaměřen především na talentované a ambiciózní středoškoláky. Základna projektu se nachází v prostorách firmy JHV-Engineering sídlící v Pardubicích.

„Těší mě, že soukromý subjekt podporuje šikovné žáky, kteří mají zájem o techniku a přírodní vědy. Vybavení Talentcentra je na vysoké úrovni a mladí zájemci mají navíc možnost konzultovat své poznatky s odborníky. Teorie a praxe je zde v úzkém vztahu a ve firemním prostředí jsou žáci a studenti dobře motivováni k dalšímu osobnostnímu rozvoji,“ popsal projekt Bohumil Bernášek, pardubický radní za školství.

Talentcentrum se orientuje převážně na technické obory typu matematiky, fyziky, elektrotechniky a robotiky. V pardubické laboratoři si studenti mohou prohlédnout nejnovější technologie a inspirovat se při realizaci vlastních nápadů. Už nyní v něm najdete několik studentských projektů, mezi nimiž je například dálkově řízená ponorka. Při výrobě mají studenti k dispozici 3D tiskárny či gravírovací laser.

Centrum bude možné navštívit v rámci školních exkurzí a tvůrčích či projektových dnů pořádaných během celého školního roku. Ty nejlepší z realizovaných projektů následně získají podporu českých i mezinárodních vědeckých institucí.

Talentcentrum se mimo jiné zaměřuje také na pomoc nadaným žákům, zejména pokud jde o děti vylučované z kolektivu. Za tímto účelem navázalo spolupráci s odborníky věnujícími se psychologii talentovaných dětí.

Zdroj:

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/talentcentrum-4-0-jiz-slouzi-studentum-40302463

Další články k tématu

INFOGRAFIKA: Zájem o technické obory roste. Uchazečů o studium na VŠ ale celkově ubylo

INFOGRAFIKA: Zájem o technické obory roste. Uchazečů o studium na VŠ ale celkově ubylo

Každý rok se mění statistiky toho, na jaké vysokoškolské obory se hlásí nejvíc studentů, ale několik oborů zůstává dlouhodobými favority – třeba právo a medicína. Nově to vypadá, že by se k těmto oblíbeným studijním směrům mohl přidat další – technika. Oproti minulému roku totiž vzrostl zájem o technické obory o celou desetinu. Konkrétně třeba České …

číst více
České univerzity bodují v žebříčku v oblasti přírodních věd. Kde se učí nejlepší botanika?

České univerzity bodují v žebříčku v oblasti přírodních věd. Kde se učí nejlepší botanika?

Americký žebříček mediálního domu U.S. News sestavuje hodnocení univerzit už po 30 let. Dříve hodnotil pouze univerzity ve Spojených státech, posledních sedm let však každý podzim sestavuje i žebříček globální, kde srovnává univerzity z celého světa. Letos se do užšího výběru dostalo na 1800 univerzit, ze kterých U.S. News sestavil top 1500 nejlepších univerzit světa. …

číst více