Uzávěrka soutěže Teendesign 2011 se kvapem blíží!

25. 10. 2011 | Aktuality

Už jen pár dní zbývá do uzávěrky soutěže Teendesign, kterou každoročně, letos už posedmé, vyhlašuje Ústav umění a designu Západočeské univerzity v Plzni (ÚUD ZČU). Soutěžní příspěvky je možno zasílat nejpozději do 31. října 2011.

Zapojit se do ní mohou jak gymnazijní a středoškolští studenti a studenti odborných škol, tak i vysokoškoláci. Celkem bylo vypsáno šest kategorií a ten nejlepší příspěvek v každé z nich bude oceněn možností účasti na kurzu letní školy ArtCamp 2012 dle vlastního výběru v hodnotě až 4 900 Kč.

Smyslem soutěže je podle zástupkyně ředitele ÚUD Lenky Kodýtkové především vyhledat talentované studenty z různých, a tedy nejen uměleckých typů škol. Totožným principem se podle ní ústav řídí i při výběru uchazečů o studium zde vypisovaných oborů.

Pro jednotlivé soutěžní kategorie byla letos vyhlášena následující témata:

• kategorie fashion design: úkolem soutěžících je navrhnout módní obuv inspirovanou obdobím baroka
  • kategorie keramický design: zde mají soutěžící – pod hlavičkou tématu Ta mísa aneb Ema má mísu – za úkol vytvořit nejzajímavější návrh designu mísy pojaté jako rituální nádoba či socha
  • kategorie design: úkolem soutěžících v této kategorii je navrhnout prostředek pro pohyb jednotlivce na sněhu
  • kategorie digitální fotografie: zájemci o účast v této kategorie mají porotě nabídnout sérii fotografií na téma Portrét mé generace
  • kategorie komiks: základním tématem v této kategorii je Jak jsem přišel na svět, které mají soutěžící ztvárnit pomocí vyprávění v obrázcích
  • kategorie počítačové hry: v této kategorii mají zájemci předvést vlastní počítačovou hru, respektive výtvarně ztvárnit její prostředí a postavy

Soutěžící mohou zasílat své příspěvky i do více kategorií, a to buď poštou na adresu ÚUD ZČU, nebo elektronicky na teendes@uud.zcu.cz. Podrobné informace o pravidlech a podmínkách soutěže najdete na stránkách ZČU.

Zdroj: www.fdu.zcu.cz, www.czechdesign.cz