Univerzity letos přijmou více studentů

1. 3. 2006 | Aktuality

Téměř všichni maturanti se obávají, že přihláška na jejich vysněnou vysokou školu byla jen planý výstřel do tmy. Na univerzitě chce studovat stále více lidí a konkurence se zdá být obrovská. Ale není třeba propadat panice! Vysoké školy se chystají přijmout do dalšího akademického roku až 96 tisíc nových studentů.

Na Univerzitu Palackého v Olomouci pošta doručila denně až 700 přihlášek. Tamějším studijním oddělením jich projde více než 20 tisíc. I na ostatní univerzity se hlásí tisíce mladých lidí. Tím však šance na přijetí rozhodně nemizí.

Do univerzitních lavic v příštím akademickém roce usedne téměř o 16 tisíc studentů více než letos, píše server aktuálně.cz. Ministerstvo školství totiž počítá s tím, že bude dotovat univerzity přibližnou částkou 19 miliard korun. Získané peníze školy použijí na zvýšení počtu svých studentů.

Podle vládní koncepce reformy vysokých škol se počet studentů bude stále zvyšovat a do roku 2010 by mělo studovat asi 45% lidí ve věku 19 a 20 let. Dalších 10% pak mají přijmout vyšší odborné školy.

zdroj: aktualne.cz