Univerzita Pardubice má nového rektora

2. 2. 2006 | Aktuality

Včera se novým rektorem Univerzity Pardubice stal prof. Ing. Jiří Málek, DrSc., kterého na začátku listopadu zvolil Akademický senát a 23. ledna ho slavnostně spolu s dalšími třinácti rektory jmenoval prezident republiky. Nahradil tak šest let úřadujícího prof. Ing. Miroslava Ludwiga, CSc., který zůstane ve vedení univerzity jako prorektor pro vědu a tvůrčí činnost. Povede také výstavbu nového areálu Fakulty chemicko-technologické, který vzniká v univerzitním kampusu a měl by být dokončen do konce roku 2007.

Devátý pardubický rektor Jiří Málek dosud zastával funkci prorektora univerzity pro vědu a zahraniční vztahy. Jako rektor bude podle novely vysokoškolského zákona působit čtyři roky, tedy do roku 2010. Málek vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Pardubicích, posléze tam obhájil disertační práci. Mimo jiné působil také v Ústavu makromolekulární chemie Akademie věd České republiky. V roce 1997 byl jmenován docentem a o pět let později profesorem pro obor fyzikální chemie. Celkem 6 let strávil v zahraničí, kde přednášel a vědecky pracoval na Universidad Hispalense v Seville, Universitat Politécnica de Catalunya v Barceloně a National Institute for Material Science v japonské Cukubě.