UNIVERZITA PARDUBICE - 2. kola PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ pro akademický rok 2010/2011

13. 7. 2010 | Tiskové zprávy

Pět fakult univerzity bude doplňovat počty studentů do 1. ročníků bakalářských studií.

Ti, kteří ještě váhají, zda a kde studovat, případně jim červnové přijímací zkoušky na vysokou školu nevyšly podle představ, se mohou přihlásit do některého z nabízených studijních programů a oborů, do nichž ještě Univerzita Pardubice, resp. jejích pět fakult budou přijímat studenty pro studium v akademickém roce 2010/2011.

Jedná se zejména o přijímání do bakalářských studijních programů a oborů.

Fakulty ale přijímají přihlášky i na dvouleté navazující magisterské studium, o něž se mohou ucházet ti, kteří již absolvovali studium odpovídajícího programu bakalářského.

Termíny pro podání přihlášek ke studiu:

Univerzita Pardubice Fakulta podání přihlášek do bakalářského studia – 2. kolo – do podání přihlášek do dvouletého navazujícího magisterského studia do
Fakulta ekonomicko-správní 31. července 31. července
Fakulta filozofická 6. srpna 6. srpna
Dopravní fakulta Jana Pernera 20. srpna 15. srpna
Fakulta chemicko-technologická 15. srpna 31. července
Fakulta elektrotechniky a informatiky 20. srpna 31. července

Informace o doplňujícím přijímacím řízení lze získat na webových stránkách Univerzity Pardubice a jejích fakult – http://www.uni-pardubice.cz, další pak poskytují přímo pracovnice studijních oddělení příslušných fakult – přes telefonní ústřednu univerzity – tel. 466 036 111.

7 fakult Univerzity Pardubice přijímá letos uchazeče o studium do 25 bakalářských programů s 52 obory.

Hlavní přijímací řízení, tj. zejména do bakalářských studijních programů proběhlo na jednotlivých fakultách v měsíci červnu – celý přijímací cyklus se uzavírá až v září těsně před zahájením akademického roku.

V doplňujícím druhém kole přijímacího řízení se tedy jedná vždy jen o doplnění počtu studentů a míst v jednotlivých konkrétních studijních oborech – nejedná se o zásadní čísla, v řádech jednotek, maximálně desítek, což se u každého studijního programu/oboru liší. Fakulty budou počty přijímaných v 2. kole znát přesně až po prvních zápisech studentů do 1. ročníku (které probíhají na některých fakultách v první polovině července, na některých koncem srpna).

Univerzita Pardubice má nyní 7 fakult a 10 500 studujících vysokoškoláků.

5 fakult Univerzity Pardubice přijímá ve 2. kole přijímacího řízení do bakalářských studijních programů/oborů:

Fakulta Studijní program bakalářský Studijní obor Termín konání přijímacích zkoušek
FEI Elektrotechnika a informatika Komunikační a mikroprocesorová technika bez přijímacích zkoušek, bude sestaveno pořadí podle výsledků maturitního vysvědčení
Informační technologie Řízení procesů
FF Filozofie Filozofie 18. – 19. 8. 2010
Religionistika
Historické vědy Kulturní dějiny
Spisová a archivní služba
Ochrana hmotných památek + Historie
Filologie Německý jazyk pro hospodářskou praxi
Slavistická studia zemí Evropské unie + Historie
FES Systémové inženýrství a informatika Informatika ve veřejné správě bez přijímacích zkoušek, pouze v případě většího počtu uchazečů než může fakulta přijmout bude sestaveno pořadí podle výsledků maturitního vysvědčení