Univerzita Karlova vyhrála akademické hry

7. 8. 2019 | Aktuality

Bez názvuLetos se konal již osmnáctý ročník Českých akademických her, tentokrát opět v Brně. Zúčastnilo se jich téměř dva tisíce sportovců z třiceti šesti škol, kteří spolu soupeřili ve 142 disciplínách. Absolutním vítězem her se stala Univerzita Karlova.

V Brně se vysokoškolští sportovci sešli již po šesté a počtvrté se hry konaly pod taktovkou VUT. Současně s Akademickými hrami oslavila škola i své 120. narozeniny.

V univerzitních kampusech a sportovních areálech se soutěžilo ve 22 různých sportech. Nechybělo karate, veslování, badminton, atletika či frisbee. Mezi sportovci bylo i několik reprezentantů České republiky, i účastníci světových univerziád, akademických mistrovství světa a mezinárodních univerzitních mistrovství.

Nejvíce bodů získala Univerzita Karlova, za kterou na hrách startovalo 216 sportovců. Ti si mezi sebou rozdělili 23 zlatých, 18 stříbrných a 17 bronzových medailí. Druhá skončila Masarykova univerzita s 212 sportovci a 115 body. Na třetím místě se umístilo VUT v Brně, které do her poslalo 322 sportovců a vybojovalo 108 bodů.