Univerzita Karlova vyhrála akademické hry

7. 8. 2019 | Aktuality

Bez názvuLetos se konal již osmnáctý ročník Českých akademických her, tentokrát opět v Brně. Zúčastnilo se jich téměř dva tisíce sportovců z třiceti šesti škol, kteří spolu soupeřili ve 142 disciplínách. Absolutním vítězem her se stala Univerzita Karlova.

V Brně se vysokoškolští sportovci sešli již po šesté a počtvrté se hry konaly pod taktovkou VUT. Současně s Akademickými hrami oslavila škola i své 120. narozeniny.

V univerzitních kampusech a sportovních areálech se soutěžilo ve 22 různých sportech. Nechybělo karate, veslování, badminton, atletika či frisbee. Mezi sportovci bylo i několik reprezentantů České republiky, i účastníci světových univerziád, akademických mistrovství světa a mezinárodních univerzitních mistrovství.

Nejvíce bodů získala Univerzita Karlova, za kterou na hrách startovalo 216 sportovců. Ti si mezi sebou rozdělili 23 zlatých, 18 stříbrných a 17 bronzových medailí. Druhá skončila Masarykova univerzita s 212 sportovci a 115 body. Na třetím místě se umístilo VUT v Brně, které do her poslalo 322 sportovců a vybojovalo 108 bodů.

Výsledky:

1. Univerzita Karlova v Praze (120 bodů)

2. Masarykova univerzita (115)

3. Vysoké učení technické v Brně (108)

4. Univerzita Palackého Olomouc (97)

5. Západočeská univerzita v Plzni (67.5.)

6. České vysoké učení technické v Praze (60.5)

7. Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (45.5)

8. Mendelova univerzita v Brně (28)

9. České zemědělská univerzita v Praze (22)

10. Ostravská univerzita (22)

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroje: cuni.cz, web České akademické hry

Další články k tématu

Univerzita Karlova podpoří sportující studenty

Univerzita Karlova podpoří sportující studenty

Skloubit školu a sport na vysoké úrovni není jednoduché. Vysokoškoláci obecně navíc trpí nedostatkem pohybu. Podpořit své sportující studenty se nyní rozhodla Univerzita Karlova. V roce 2020 plánuje rozjet nový projekt Vysokoškolské sportovní centrum při Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Centrum bude poskytovat podporu při sportování na univerzitě, a to nejen v případě výkonnostních sportovců, ale …

číst více