Univerzita Karlova vyhrála akademické hry

7. 8. 2019 | Aktuality

Bez názvuLetos se konal již osmnáctý ročník Českých akademických her, tentokrát opět v Brně. Zúčastnilo se jich téměř dva tisíce sportovců z třiceti šesti škol, kteří spolu soupeřili ve 142 disciplínách. Absolutním vítězem her se stala Univerzita Karlova.

V Brně se vysokoškolští sportovci sešli již po šesté a počtvrté se hry konaly pod taktovkou VUT. Současně s Akademickými hrami oslavila škola i své 120. narozeniny.

V univerzitních kampusech a sportovních areálech se soutěžilo ve 22 různých sportech. Nechybělo karate, veslování, badminton, atletika či frisbee. Mezi sportovci bylo i několik reprezentantů České republiky, i účastníci světových univerziád, akademických mistrovství světa a mezinárodních univerzitních mistrovství.

Nejvíce bodů získala Univerzita Karlova, za kterou na hrách startovalo 216 sportovců. Ti si mezi sebou rozdělili 23 zlatých, 18 stříbrných a 17 bronzových medailí. Druhá skončila Masarykova univerzita s 212 sportovci a 115 body. Na třetím místě se umístilo VUT v Brně, které do her poslalo 322 sportovců a vybojovalo 108 bodů.

Výsledky:

1. Univerzita Karlova v Praze (120 bodů)

2. Masarykova univerzita (115)

3. Vysoké učení technické v Brně (108)

4. Univerzita Palackého Olomouc (97)

5. Západočeská univerzita v Plzni (67.5.)

6. České vysoké učení technické v Praze (60.5)

7. Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (45.5)

8. Mendelova univerzita v Brně (28)

9. České zemědělská univerzita v Praze (22)

10. Ostravská univerzita (22)

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroje: cuni.cz, web České akademické hry

Další články k tématu

Padesát vysokých škol poměří své síly ve sportovních soutěžích na akademických hrách

Padesát vysokých škol poměří své síly ve sportovních soutěžích na akademických hrách

Zapište si do svých diářů datum 17. – 22. června 2018. V tyto dny se totiž budou v Brně konat multisportovní závody neboli České akademické hry. Jedná se o sportovní klání mezi studenty vysokých škol pořádané Českou asociací univerzitního sportu. Letos se bude konat již 17. ročník. Letošní ročník této unikátní akce se rozhodla realizovat Fakulta sportovních …

číst více
Univerzita Karlova otevírá nově akreditované programy pro učitele

Univerzita Karlova otevírá nově akreditované programy pro učitele

Pokud ještě nemáte vyřešené přihlášky na VŠ nezoufejte. Možnost stále máte. A to rovnou na naší nejstarší univerzitě. Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v akademickém roce 2019/2020 totiž otevírá několik nově akreditovaných programů pro učitele a zároveň vypsala několik termínů pro dodatečné přijímací řízení. Nově akreditované programy Zájemci o bakalářské pedagogické studium mají nyní šanci přihlásit …

číst více