Umělecké obory přijímají poslední přihlášky na příští školní rok

18. 11. 2005 | Aktuality

Za necelé dva týdny skončí podávání přihlášek na většinu uměleckých vysokých škol. Většina fakult je přijímá do konce listopadu.

O umělecké školy je již tradičně obrovský zájem. Poptávka několikrát převyšuje nabídku škol. Například na Fakultu architektury na brněnském Vysokém učení technickém se hlásí ročně kolem 500 lidí. V přijímacím řízení uspěje v Brně zhruba každý pátý. Kol přijímacího řízení je proto hned několik. Podobné je to i na Fakultě architektury Technické univerzity v Liberci.

Na obory, které nabízí Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění, se ročně hlásí zhruba 650 studentů. Přijato jich ale letos bude kolem devadesáti.

Do konce listopadu by měli odeslat přihlášky také uchazeči o studium například na Akademii múzických umění v Praze. Podle údajů ministerstva školství se v roce 2004 na hudební, divadelní a filmovou a televizní fakultu této vysoké školy hlásilo kolem 1500 lidí. Přijato jich bylo 176. Akademie výtvarných umění v Praze letos přijme 45 studentů.

Zdroj: CTK