Učitelé v regionech mají 21 tisíc, na univerzitách 30 tisíc měsíčně

16. 5. 2006 | Aktuality

Průměrný plat českých učitelů v regionálním školství dosáhl loni něco přes 21 tisíc korun. Meziročně si přitom polepšili asi o šest a půl procenta. Uvedl to Ústav pro informace ve vzdělání.

Nejvyšší platy ve školství mají s 30 tisíci (meziročně plus 15 procent) pedagogové na vysokých školách. Na vyšších odborných, středních a základních školách jsou přitom mzdy téměř o třetinu nižší: pohybují se mezi 21 a 23 tisíci korun.

Celkově pracovalo minulý rok ve školství asi 240 tisíc lidí. Učitelé tvořili něco málo přes polovinu z nich.