Učitel – rizikové povolání

14. 1. 2004 | Aktuality

Být učitelem pomalu přestává budit respekt a nejen to, stává se jedním z rizikových povolání, kde jde o život.

V paměti máme ještě případ vysokoškolského pedagoga, který byl ve své pracovně na půdě královehradecké univerzity napaden studentem baseballovou pálkovou. Skončil s mnoha pohmožděninami a šokem. O budoucnosti studenta se stále jedná, jeho motiv zůstává utajen.

Krátce před půlnocí 13. ledna zemřel v haagské nemocnici profesor tamního lycea na následky střelného zranění. Student, který v úterý profesora postřelil během oběda ve školní jídelně a za přítomnosti mnoha spolužáků, se sám přihlásil na policii, jeho motiv však zůstává také utajen.

Prokuratura se zatím nevyjádřila ani k totožnosti pachatele ani nesdělila jméno dospělé osoby, která ho doprovázela k přiznání na polici. Prokuratura zatím oznámila, že vražedná zbraň byla nalezena pohozená ve křoví poblíž budovy školy.