Tuberkulóza na ústecké univerzitě zatím u dalších lidí potvrzena nebyla

21. 4. 2006 | Aktuality

Student ústecké univerzity se nakazil tuberkulózou. Univerzita vyzvala studenty i pedagogy, kteří se v poslední době s nemocným studentem setkali, aby navštívili plicní oddělení tamější nemocnice a nechali si provést snímkování plic a test infekce.

Nemocný student druhého ročníku studuje obor, který je vyučován na Pedagogické fakultě, Přírodovědecké fakultě i Ústavu techniky a řízení. Všude tam škola vyvěsila výzvy pro návštěvu plicního oddělení. Podle mluvčí univerzity Jany Šikové student nevykonával pedagogickou praxi, nebyl ubytován na koleji ani nenavstěvoval menzu UJEP.

„Do dnešního dne neeviduje odborné lékařské pracoviště žádný identický nález této choroby u studentů či pracovníků UJEP,“ řekla Šiková.