Třinecké železárny lákají studenty vysokých škol na stipendia

26. 9. 2007 | Aktuality

Společnost Třinecké železárny bude i letos poskytovat až tříleté stipendium studentům technických oborů vysokých škol s dobrým prospěchem. Ocelářská firma chce takto podporovat obory zaměřené na hutnictví, strojírenství, elektrotechniku, technickou chemii, programování nebo aplikovanou matematiku. ČTK to řekl ředitel pro personalistiku a administrativu společnosti Boguslav Hezcko. Třinecká huť každoročně udělí stipendium přibližně 15 vysokoškolákům.

Podle ředitele pro personalistiku a administrativu společnosti Boguslava Hezcka je podmínkou pro poskytnutí podnikového stipendia v minimální výši 1500 korun měsíčně skutečný zájem o zaměstnání v Třineckých železárnách, ukončení druhého, třetího nebo čtvrtého ročníku vysokoškolského studia a dobré studijní výsledky. Studijní prospěch za poslední ročník navíc musí být do dvou celých.

Každý stipendista musí vypracovat diplomovou práci pro třineckou firmu a po ukončení studia odpracovat v podniku nejméně pět let. V těchto dnech zahájilo v třinecké firmě svou nástupní praxi 31 absolventů vysokých škol. Stipendium od podniku dostávala v minulých letech třetina z nich. Poskytováním stipendií chtějí Třinecké železárny zvýšit zájem mladých lidí o práci v podniku.

zdroj: čtk, ihned.cz