TEDxUNYP 2022

13. 9. 2022 | Tiskové zprávy

TEDxUNYP 2022TEDxUNYP v sobotu 24. září přivítá představitele komerčních, společenských, sportovních, kulturních a akademických institucí, kteří se podělí o inovativní nápady a myšlenky na již šestém pokračování TEDxUNYP.

TEDxUNYP je nezávisle organizovaná, oficiálně licencovaná událost TEDx a největší akcí v anglickém jazyce v České republice. Letos se událost vrací do prostoru multifunkční UNYP Arény, kde se v rámci půldenního programu představí 15 skvělých řečníků z celého světa.

TEDxUNYP sdružuje skupinu odborníků, kteří reprezentují různorodé obory zahrnující komunikaci, antropologii, digitální marketing, vesmír, umění, technologii, sport, filantropii, ale i hudbu a tanec. Letošní přednášky pokrývají pestrou škálu témat, od synergie autismu a umění, přes neurovědu, až po spojení tance a sexuality. Zatímco vystoupení řečníků budou hlavním tahákem TEDxUNYP 2022, akce bude pro účastníky rovněž příležitostí navázat zajímavé kontakty a také jim umožní se účastnit přidruženého programu.

„Jsem velice pyšný na témata a problematiky, které budeme probírat v letošním TEDxUNYP. Tato unikátní skupina řečníků zahrnující akademiky, CEO, umělce a atlety vzbudí zvídavost a inspiraci, podpoří vzdělání a podnítí smysluplné diskuse. Myšlenku TEDx naplníme na maximum.“ potvrzuje Mark Anderson, marketingový ředitel University of New York in Prague, organizátor a držitel licence TEDxUNYP.

„Profesoři na UNYP často používají TED přednášky na podnícení diskuze mezi studenty. Tím je to pro nás cennější, že můžeme pomoci TEDxUNYP vytvářet smysluplný obsah pro naše současné i budoucí studenty a pro komunity po celém světě. Kritické myšlení je v dnešní době klíčové pro pochopení globálních událostí. Vytvoření bezpečného prostředí, kde mohou studenti sdílet názory a diskutovat, je jedním z hlavních pilířů University of New York in Prague.“ dodal Sotiris Foutsis, generální ředitel University of New York in Prague.

V mezinárodní sestavě řečníků TEDxUNYP 2021 vystoupí:

 • Alessia Gloder- Project Manager and Researcher, Technische Universität Dresden
 • Tatyana Fomina – UNYP Student and Digital Marketer
 • Carlos Davidovich MD., MBA, EMCC – UNYP Professor, Performance and Executive Coach
 • Maya Kvetny – Casting Director at Myrnyx Tyrnyx
 • Lenka Helena Koenigsmark – Marketing Director, MATTEL Czech Republic
 • Joseph Petrila – Youth Activist, Marketing Manager
 • Nile Wilson – Olympic Gymnast, Bronze Medalist from Summer Olympics in Rio
 • Mark Francis – Long UNYP Alumnus, Founder of I AM LEX
 • Farokh Shahabi – Serial Entrepreneur, Co founder & CEO, Formaloo
 • Elizaveta Negreeva – People & Culture Project Manager at Japan Tobacco International CzHuSk
 • Jakub Dvořák – Choreographer & Creative Director, Fragments Production
 • Petr Kovařík – CVO, Pražská čokoláda Steiner & Kovarik
 • Sara Polak – Founder of Paioneers lab, Paralelní Polis
 • Paula Árendášová – UNYP Alumna, Certified Twerk technician

 

Zdroj: University of New York in Prague

Další články k tématu

Pozvánka na TEDx UNYP 2023 – „Klíče do budoucnosti“

EDx platforma, proslulá podporou intelektu a šířením „Hodnotných myšlenek“ s radostí oznamuje, že nadcházející událost TEDxUNYP 2023 se bude konat v UNYP Aréně dne 21. října 2023. Tématem letošního roku je „Klíče do budoucnosti“ s důrazem na udržitelnost jak pro naši planetu, tak pro nás samotné. Od svého založení byl TEDxUNYP přední platformou pro výměnu […]

číst více

Studenti Masarykovy univerzity organizuji světoznámou konferenci TEDx

Letos studenti Masarykovy univerzity organizují již čtvrtý ročník TEDxMasarykUniverzity – konference od studentů pro studenty, akademiky i širší veřejnost. Čtvrtý ročník konference je připraven na 25. dubna 2024 v prostorách Basecamp CityHouse Brno. Organizaci téhle konference si vzali na starost brněnští studenti Masarykovy Univerzity. Na konferenci se sejde zajímavá skupina řečníku z oblasti vědy a […]

číst více

VŠE slaví 70 let od svého založení plesem i konferencí

Píše se akademický rok 1952/53. Přípravy na vznik nové vysoké školy v Československu jsou v plném proudu. 1. září 1953 se oficiálně otevírá Vysoká škola ekonomická. Letos od tohoto dne uplynulo už 70 let. Výročí oslavila, a ještě oslaví hned několika významnými akcemi během celého roku 2023. Na podzim, konkrétně 21. října, se uskuteční akce Alumni Homecoming, […]

číst více