TEDxUNYP 2022

13. 9. 2022 | Tiskové zprávy

TEDxUNYP 2022TEDxUNYP v sobotu 24. září přivítá představitele komerčních, společenských, sportovních, kulturních a akademických institucí, kteří se podělí o inovativní nápady a myšlenky na již šestém pokračování TEDxUNYP.

TEDxUNYP je nezávisle organizovaná, oficiálně licencovaná událost TEDx a největší akcí v anglickém jazyce v České republice. Letos se událost vrací do prostoru multifunkční UNYP Arény, kde se v rámci půldenního programu představí 15 skvělých řečníků z celého světa.

TEDxUNYP sdružuje skupinu odborníků, kteří reprezentují různorodé obory zahrnující komunikaci, antropologii, digitální marketing, vesmír, umění, technologii, sport, filantropii, ale i hudbu a tanec. Letošní přednášky pokrývají pestrou škálu témat, od synergie autismu a umění, přes neurovědu, až po spojení tance a sexuality. Zatímco vystoupení řečníků budou hlavním tahákem TEDxUNYP 2022, akce bude pro účastníky rovněž příležitostí navázat zajímavé kontakty a také jim umožní se účastnit přidruženého programu.

„Jsem velice pyšný na témata a problematiky, které budeme probírat v letošním TEDxUNYP. Tato unikátní skupina řečníků zahrnující akademiky, CEO, umělce a atlety vzbudí zvídavost a inspiraci, podpoří vzdělání a podnítí smysluplné diskuse. Myšlenku TEDx naplníme na maximum.“ potvrzuje Mark Anderson, marketingový ředitel University of New York in Prague, organizátor a držitel licence TEDxUNYP.

„Profesoři na UNYP často používají TED přednášky na podnícení diskuze mezi studenty. Tím je to pro nás cennější, že můžeme pomoci TEDxUNYP vytvářet smysluplný obsah pro naše současné i budoucí studenty a pro komunity po celém světě. Kritické myšlení je v dnešní době klíčové pro pochopení globálních událostí. Vytvoření bezpečného prostředí, kde mohou studenti sdílet názory a diskutovat, je jedním z hlavních pilířů University of New York in Prague.“ dodal Sotiris Foutsis, generální ředitel University of New York in Prague.

V mezinárodní sestavě řečníků TEDxUNYP 2021 vystoupí:

• Alessia Gloder- Project Manager and Researcher, Technische Universität Dresden
  • Tatyana Fomina – UNYP Student and Digital Marketer
  • Carlos Davidovich MD., MBA, EMCC – UNYP Professor, Performance and Executive Coach
  • Maya Kvetny – Casting Director at Myrnyx Tyrnyx
  • Lenka Helena Koenigsmark – Marketing Director, MATTEL Czech Republic
  • Joseph Petrila – Youth Activist, Marketing Manager
  • Nile Wilson – Olympic Gymnast, Bronze Medalist from Summer Olympics in Rio
  • Mark Francis – Long UNYP Alumnus, Founder of I AM LEX
  • Farokh Shahabi – Serial Entrepreneur, Co founder & CEO, Formaloo
  • Elizaveta Negreeva – People & Culture Project Manager at Japan Tobacco International CzHuSk
  • Jakub Dvořák – Choreographer & Creative Director, Fragments Production