Studujte interiérovou tvorbu na VOŠ v Praze

2. 5. 2007 | Aktuality

Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová v Praze otevírá od příštího školního roku nový studijní obor Interiérová tvorba. Studenti se budou v rámci něho učit tvorbě návrhu bytového i veřejného interiéru po stránce designérské, výtvarné, technicko-funkční i ekologické s návazností na všechny potřebné stavební a interiérové profese.

Hlásit se může každý, kdo řádně odmaturuje a zajímá se o bytovou kulturu a tvorbu interiéru. Přihlášky lze podávat do 15. 5. 2007, přijímací zkoušky se pak konají 26. 6. Ty se skládají ve dvou kolech, v prvním kole studenti obhajují své domácí práce, absolvují test z cizího jazyka a kulturního přehledu. Praktická část pak zahrnuje kresbu tužkou a tvorbu modelu interiéru. Do druhého kola postupuje patnáct nejlepších.

Absolventi nového oboru mohou samostatně realizovat přípravu výroby a zvládají technické a technologické úkoly. Orientují se v základech psychologie a sociologie tvorby interiéru.

Více informací na stránkách školy.

Zdroj: MF Dnes, www.sups.cz