Studium ve Francii

3. 11. 2005 | Aktuality

Francouzské velvyslanectví v České republice spolu s Českým vysokým učením technickým pořádají ve čtvrtek 10. listopadu 2005 Veletrh «STUDOVAT VE FRANCII». Bude probíhat v Betlémské kapli na Betlémském náměstí v Praze od devíti hodin dopoledne do šesti večer.

Přednášky na téma Organizace vysokého školství ve Francii, Univerzitní systém, Studia politických věd, Inženýrská studia, Studentský život ve Francii, Stipendia francouzské vlády a regionů, Studentské půjčky, Stáže, první zaměstnání apod. si můžete poslechnout přímo v Betlémské kapli. Přednášet se bude ve francouzštině, je však zajištěn simultánní překlad do češtiny.

V Lapidáriu pod kaplí pak budou stánky jednotlivých univerzit a institucí. Zájemci se tam mohou obrátit se svými dotazy přímo na zástupce škol.

Letošní veletrh se koná počtvrté. V dílnách, které proběhnou pod vedením zástupců francouzských firem, si budete moci vyzkoušet situace při hledání zaměstnání, přijímací pohovor či sestavení životopisu ve francouzštině.

Více informací najdete zde.