Studenti brněnských univerzit vyrazí sbírat odpadky

11. 4. 2018 | Aktuality

Součástí Majálesového měsíce není jen zábava. Ve čtvrtek 12. dubna vyrazí studenti pěti brněnských vysokých škol sbírat odpadky do lokality Odkladiště Hády, které chtějí proměnit v největší park v Brně. Do akce se zapojit pět brněnských univerzit.

 „Akce Studentské odpadkobraní se letos zúčastní nejvíce škol, odpadky budou sbírat studenti z pěti brněnských vysokých škol,“ říká Eliška Matyášová, která se podílí na organizaci Studentského měsíce. Nově se k univerzitám VUT, MU, MENDELU, VFU a přidala i JAMU. Uklizení se může zúčastnit i široká veřejnost, musí se ovšem přihlásit skrze webové stránky Ukliďme Brno.  Loni se studentům podařilo posbírat desítky kilogramů odpadků, které by zaplnily více než jeden kontejner.

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

S tradicí sbírání odpadků začali studenti před třemi lety. Při první akci spolupracovaly tři univerzity a studenti uklízeli okolí svých univerzit. Minulý rok jsme úklid spojili s řešeným projektem Park Hády a šli ulevit parku od odpadků a černých skládek,“ dodává Matyášová. Park Hády je přitom jedním z projektů Studentského Brna, který dává možnost studentům zapojit se do spolupráce s městem Brněm. I letos kandidáti na krále a královnu Majálesu předkládají návrhy projektů, které mají zlepšit život v Brně. Debatovat o nových nápadech budou v rámci Velké debaty kandidátů, která připadá na 25. dubna.

Další články k tématu