Středoškoláci mohou díky stipendiu FLEX rok zdarma studovat v USA

21. 8. 2019 | Aktuality

stipendium do USAPrvního září startuje druhé kolo podávání přihlášek do studijního programu FLEX. V rámci něj se deset českých středoškoláku vydá studovat do různých částí Spojených států. Studenti, kteří již byli vybráni v prvním kole, se do USA vydali před několika dny.

Sedm dívek a tři chlapci budou celý nadcházející rok studovat v New Yorku, Iowě, či na Floridě. Ubytováni budou v hostitelských rodinách, které se o ně budou starat dobrovolně a zdarma.

Program FLEX neboli Future Leaders Exchange vznikl již v roce 1992. Česká republika se do něj zapojila teprve v loňském roce. Zájem o stipendium byl obrovský. Ucházelo se o něj celkem 760 studentů. Místo je však vyhrazeno jen deseti úspěšným, kteří projdou náročným výběrovým procesem.

O stipendium mohli zažádat pouze studenti prvního nebo druhého ročníku střední školy, kterým bylo mezi 14 až 17 lety. V rámci výběru museli prokázat perfektní znalost anglického jazyka, napsat eseje a absolvovat pohovor.

Výběrové řízení na školní rok 2020/2021 se otevírá na začátku září. Podmínky jsou stejné jako loni a stejný je také omezený počet míst. Americký velvyslanec ve Česku Stephen King však doufá, že do budoucna se počet českých stipendistů navýší z deseti na dvacet.

Veškeré informace o programu najdete zde http://discoverflex.org/.

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: Novinky.cz

Další články k tématu

Objevte s námi Ameriku aneb 5 důvodů, proč zvolit MBA studium zaštítěné univerzitou v USA

Objevte s námi Ameriku aneb 5 důvodů, proč zvolit MBA studium zaštítěné univerzitou v USA

I Vy nejspíš patříte mezi ty, kteří již slyšeli o MBA studiu, nebo dokonce mezi ty, kteří v současné době studium přímo zvažují. Pokud chcete být tím správným manažerem a lídrem pro svou firmu a držet krok se současnými trendy v businessu, nebo stojíte na začátku kariéry a potřebujete přenést nabyté znalosti do praktické roviny, tento typ …

číst více
Studium v USA: Přijímací řízení krok za krokem

Studium v USA: Přijímací řízení krok za krokem

Spojené státy mají jedny z nejlepších univerzit na světě. Přijímací řízení je však odlišné od českých zkoušek a kvalitní příprava na něj zabere měsíce. Jak se dá na americkou školu dostat, kde hledat pomoc a na co si dát při přípravě pozor? Prvním krokem je samozřejmě najít vhodnou školu a seznámit se s podmínkami přijetí. Při výběru …

číst více
Starbucks bude svým zaměstnancům platit školné na vysoké škole

Starbucks bude svým zaměstnancům platit školné na vysoké škole

Řetězec kaváren Starbucks ve Velké Británii se rozhodl, že případným zájemcům z řad svých pracovníků proplatí školné na univerzitě. Díky Starbucksu by tak mohli dálkově vystudovat Arizona State University ve Spojených státech. Řetězec si od toho slibuje i nalákání dalších zaměstnanců. Právě v USA s tímto nápadem řetězec poprvé přišel. Získal tak 18 tisíc nových zaměstnanců. V Británii …

číst více