Středoškoláci mohou díky stipendiu FLEX rok zdarma studovat v USA

21. 8. 2019 | Aktuality

stipendium do USAPrvního září startuje druhé kolo podávání přihlášek do studijního programu FLEX. V rámci něj se deset českých středoškoláku vydá studovat do různých částí Spojených států. Studenti, kteří již byli vybráni v prvním kole, se do USA vydali před několika dny.

Sedm dívek a tři chlapci budou celý nadcházející rok studovat v New Yorku, Iowě, či na Floridě. Ubytováni budou v hostitelských rodinách, které se o ně budou starat dobrovolně a zdarma.

Program FLEX neboli Future Leaders Exchange vznikl již v roce 1992. Česká republika se do něj zapojila teprve v loňském roce. Zájem o stipendium byl obrovský. Ucházelo se o něj celkem 760 studentů. Místo je však vyhrazeno jen deseti úspěšným, kteří projdou náročným výběrovým procesem.

O stipendium mohli zažádat pouze studenti prvního nebo druhého ročníku střední školy, kterým bylo mezi 14 až 17 lety. V rámci výběru museli prokázat perfektní znalost anglického jazyka, napsat eseje a absolvovat pohovor.

Výběrové řízení na školní rok 2020/2021 se otevírá na začátku září. Podmínky jsou stejné jako loni a stejný je také omezený počet míst. Americký velvyslanec ve Česku Stephen King však doufá, že do budoucna se počet českých stipendistů navýší z deseti na dvacet.

Veškeré informace o programu najdete zde http://discoverflex.org/.

Zdroj: Novinky.cz

Další články k tématu

Ministerstvo chce splatit dluh vůči studujícím sportovcům. Nabízí jim stipendia

Ministerstvo chce splatit dluh vůči studujícím sportovcům. Nabízí jim stipendia

Skloubit studium na univerzitě s vrcholovým sportem není vůbec snadné. Ministerstvo školství proto v polovině září představilo nový program UNIS, který má za cíl talentovaným sportovcům/ vysokoškolákům pomáhat skloubit studium s náročnými tréninky a účastí na soutěžích. „Projekt částečně vnímám jako splacení dluhu vůči sportovcům, jejichž ambice nekončí na cílové čáře závodu, ale chtějí vstupovat do další …

číst více
Mladí Američané chtěli kvůli prezidentským volbám uzavřít školy. Hlasy házeli spíše Bidenovi

Mladí Američané chtěli kvůli prezidentským volbám uzavřít školy. Hlasy házeli spíše Bidenovi

Novým prezidentem Spojených států amerických se stal demokrat Joe Biden, který v lednu vystřídá stávajícího prezidenta za republikány Donalda Trumpa. Podle deníku Guardian dovedla kandidáta k vítězství rekordní volební účast, nejvyšší za posledních sto let. Podíl na tom mají i mladí Američané, kteří tvoří více než třetinu všech voličů a jejichž počet oproti minulým volbám narostl. Už …

číst více