Středoškoláci mohou díky stipendiu FLEX rok zdarma studovat v USA

21. 8. 2019 | Aktuality

stipendium do USAPrvního září startuje druhé kolo podávání přihlášek do studijního programu FLEX. V rámci něj se deset českých středoškoláku vydá studovat do různých částí Spojených států. Studenti, kteří již byli vybráni v prvním kole, se do USA vydali před několika dny.

Sedm dívek a tři chlapci budou celý nadcházející rok studovat v New Yorku, Iowě, či na Floridě. Ubytováni budou v hostitelských rodinách, které se o ně budou starat dobrovolně a zdarma.

Program FLEX neboli Future Leaders Exchange vznikl již v roce 1992. Česká republika se do něj zapojila teprve v loňském roce. Zájem o stipendium byl obrovský. Ucházelo se o něj celkem 760 studentů. Místo je však vyhrazeno jen deseti úspěšným, kteří projdou náročným výběrovým procesem.

O stipendium mohli zažádat pouze studenti prvního nebo druhého ročníku střední školy, kterým bylo mezi 14 až 17 lety. V rámci výběru museli prokázat perfektní znalost anglického jazyka, napsat eseje a absolvovat pohovor.

Výběrové řízení na školní rok 2020/2021 se otevírá na začátku září. Podmínky jsou stejné jako loni a stejný je také omezený počet míst. Americký velvyslanec ve Česku Stephen King však doufá, že do budoucna se počet českých stipendistů navýší z deseti na dvacet.

Veškeré informace o programu najdete zde http://discoverflex.org/.

Zdroj: Novinky.cz

Další články k tématu

Američtí středoškoláci bojují s epidemií stresu

Američtí středoškoláci bojují s epidemií stresu

Každý rok v USA stoupá počet zájemců o studium na vysoké škole. Jen určité procento z nich je však přijato. Loni se například úspěšnost pohybovala kolem 65 procent. Středoškoláci tak kvůli obavám o svou budoucnost často žijí v permanentním stresu. Zájemci o studium na VŠ ve Spojených státech si kromě příprav na přijímačky musí během …

číst více
Místo majetku boj za klima. Američané kvůli studentským půjčkám mění priority

Místo majetku boj za klima. Američané kvůli studentským půjčkám mění priority

Studentské půjčky, zpomalující ekonomika, obchodní války, i dopady finanční krize – to jsou hlavní příčiny toho, že mladí Američané vidí svou budoucnost černě. Vyplývá to z průzkumu, kterého se zúčastnilo tři tisíce respondentů z USA. Polovina z nich nepředpokládá, že by si kdy vydělala na významnější majetek. Kvůli stoupajícím cenám nemovitostí účastníci výzkumu uvedli, že po většinu života …

číst více
Mladí Američané chtěli kvůli prezidentským volbám uzavřít školy. Hlasy házeli spíše Bidenovi

Mladí Američané chtěli kvůli prezidentským volbám uzavřít školy. Hlasy házeli spíše Bidenovi

Novým prezidentem Spojených států amerických se stal demokrat Joe Biden, který v lednu vystřídá stávajícího prezidenta za republikány Donalda Trumpa. Podle deníku Guardian dovedla kandidáta k vítězství rekordní volební účast, nejvyšší za posledních sto let. Podíl na tom mají i mladí Američané, kteří tvoří více než třetinu všech voličů a jejichž počet oproti minulým volbám narostl. Už …

číst více