Stop Slovákům! Hlásala fiktivní kampaň

8. 4. 2014 | Aktuality

Silné vášně vyvolala internetová stránka StopSlovakum.cz. Webová prezentace vyzývala k omezení počtu slovenských studentů na brněnských univerzitách. Některá slovenská média dokonce mylně informovala o tom, že v Brně vznikla nevraživá kampaň českých vysokoškoláků proti Slovákům studujícím v Brně. Jak se nakonec ukázalo, jednalo se pouze o školní cvičení.

„Jsme iniciativa brněnských studentů, jejímž cílem je omezit enormní příliv slovenských studentů na brněnské vysoké školy. Je třeba si uvědomit, že čeští studenti nemohou trpět kvůli nekvalitnímu vysokému školství na Slovensku,“ vítal návštěvníky webu kontroverzní text. Fiktivní nenávistná školní kampaň se lavinovitě rozšířila ze sociálních sítí až do slovenských bulvárních médií. Po vlně nevole autor, slovenský student politologie z Masarykovy univerzity, stránku zablokoval.

Brněnské vysoké školy jsou častým cílem slovenských uchazečů o studium. Jen na Masarykově univerzitě jich studuje necelých 6 tisíc, tedy přes 14 procent z celkového počtu studentů. Jak potvrzují sami Slováci, problémy v Česku nemají.

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Foto: Sxc.hu

Další články k tématu

Cvičná nemocnice v Brně. Budoucnost pro české mediky

Cvičná nemocnice v Brně. Budoucnost pro české mediky

Před několika dny byla slavnostně zahájena zcela unikátní stavba pro budoucí studenty medicíny Masarykovy univerzity v Brně. Jedná se o simulační pracoviště, tedy o cvičnou nemocnici, která bude spadat pod Univerzitní kampus Bohunice. Čím vším bude toto centrum výjimečné? Pětipatrová budova bude především napodobovat reálné prostředí nemocnice. Bude mít standardní nemocniční pokoje a operační sály, ale …

číst více
OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

Pokud vám není lhostejné, co se děje s přírodou kolem vás a chtěli byste se nějak aktivně zapojit do její ochrany, máte na výběr z mnoha vysokoškolských oborů, které vás na tuto profesní dráhu připraví. A protože oborů zabývajících se ekologií a enviromentalistikou je opravdu hodně, připravili jsme pro vás hned dva přehledy.  V prvním díle se mimo …

číst více