Soutěž pro studenty se zájmem o mezinárodní vztahy

28. 4. 2007 | Aktuality

Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje u příležitosti 50. výročí od svého založení soutěž pro všechny studenty sociálních věd. Badatelé mají za úkol sepsat esej na téma Mezinárodní vztahy na prahu nového tisíciletí.

V esejích se uchazeči mohou opírat o různé vědecké teorie či výsledky empirického výzkumu. Rozebírané téma musí být aktuální a relevantní pro Českou republiku, zahrnovat by mělo zejména politické či bezpečnostní aspekty. Přijímány budou i texty vycházející z bakalářských či diplomových prací.

A odměna? Nejlepší eseje budou publikovány Ústavem mezinárodních vztahů a jejich autoři zdarma obdrží roční předplatné časopisů Mezinárodní vztahy a Perspectives. Autor nejlepší statě navíc získá finanční odměnu ve výši 10 000 Kč. Uzávěrka pro odesílání příspěvků je 1. června.

Bližší informace naleznete na stránkách www.irr.cz.