Soutěž o nejlepší esej pro studenty středních škol

7. 9. 2011 | Aktuality

Studenti středních škol se mohou letos potřetí zúčastnit literární soutěže „Cena knihovny Václava Havla za studentský esej“. V soutěži jde především o to ukázat kritické myšlení a odvahu, formulovat jasně své myšlenky. Letošním tématem je: „Svoboda projevu a moderní komunikační technologie – dvě strany jedné mince?“

Eseje musí být psány v českém jazyce a jejich maximální rozsah je deset normostran, tedy 18 000 znaků. Texty opatřené jménem autora, datem narození a názvem střední školy je třeba zaslat v elektronické podobě na adresu info@vaclavhavel-library.org, a to nejpozději do 16. října 2011.

První cenou v soutěži je finanční odměna 15 000 Kč, na druhém místě získáváte 10 000 Kč a na třetím místě 5 000 Kč. Eseje posoudí české kulturní osobnosti blízké Václavu Havlovi. Ačkoliv je uzávěrka již v říjnu, vyhodnocení soutěže proběhne až v prosinci 2011. Více informací naleznete na stránkách Knihovny Václava Havla.

Zdroj: webové stránky Knihovny Václava Havla a MŠMT

Zdroj fotografie: Stock.Xchng