Soukromé vysoké školy II.: Tentokrát něco z Brna

14. 4. 2005 | Aktuality

I v Brně je možné najít několik soukromých vysokých škol, o které byste jako budoucí studenti mohli mít zájem. Zvláště, pokud pošilháváte po právech nebo ekonomii. Právnické a ekonomické obory jsou totiž to hlavní, co v Brně soukromé školy nabízejí. Jestli vám nějaké to školné nedělá potíže, můžete do toho jít. Na přihlášky máte totiž ještě čas.

NEWTON COLLEGE se zaměřuje na ekonomii, příští rok bude přijímat studenty do dvou bakalářských oborů: Globální podnikání a management a Management mezinárodních institucí a veřejné správy. Vše potřebné najdete na celkem přehledných internetových stránkách. Přihlášku, kterou lze vyplnit i on-line, můžete podávat do 30. září 2005. Přijímací zkoušky se konají po celý rok, a to nejenom v Brně, ale i v Praze. Jejich obsahem bude napsání motivačního eseje a pohovor. Za semestr zde zaplatíte něco přes třicet tisíc korun.

Pro zájemce o studium krizového managementu je určena Rašínova vysoká škola. Otevírají zde bakalářský studijní obor, přičemž zkoušky se budou konat v červnu a září. Jeden školní rok vás vyjde na 42 000 korun, za další tři tisíce si můžete zaplatit ubytování i jídlo v budově školy. Více na stránkách www.ravys.cz.

Asi nejlepší nabídku z brněnských škol má Brno International Business Scool. Vyučují zde až tři bakalářské a dva magisterské studijní obory programů Ekonomika a management a Právo a ekonomika. Lákavý je pak i prestižní manažerský program MBA senior executive. Termíny pro odevzdání přihlášek jsou sice různé pro jednotlivé obory, v zásadě se ale přijímaček můžete zúčastnit po celé léto. To samé platí i pro školné. Bakalářské programy vás přijdou ročně na asi třicet tisíc, magisterské jsou ještě o něco dražší.

Průběžně je možné zasílat přihlášku na Vysokou školu aplikovaného práva. Nabízí bakalářské programy Právo v podnikání a Sociálně právní činnost a zaměstnanost. Zkouška probíhá formou ústního pohovoru a je zaměřena na znalosti z oblasti historie a společenských věd. Ti lepší studenti se na tuto školu mohou dostat i bez přijímaček. Opět ale musíte počítat s placením za studium. Ročně vás přijde na 50 tisíc.