Soukromá vysoká škola spediční a správní v Přerově nebude

4. 7. 2003 | Aktuality

Alespoň ne v dohledné době. O její vybudování usiluje kromě Přerovské radnice především společnost Delta Morava, která již ve městě provozuje soukromou Vyšší odbornou školu živnostenskou zaměřenou na celnictví a spedici, marketing a veřejnou správu.

Jak informovala MF Dnes 25. 6., akreditační komise, která podává návrhy ministerstvu školství, tento záměr nepodpořila. „Je škoda, že se případné otevření školy zase odkládá. Doufám, že společnost podá další projekty a vynaložené úsilí bude zúročeno. Od kolegů z ostatních měst ale vím, že je to běh na dlouhou trať,“ řekl pro MF Dnes místostarosta Přerova Zdeněk Boháč.

Od nové soukromé vysoké školy, která by poskytovala tříleté bakalářské studium, si město slibovalo příliv vzdělaných lidí a příznivou změnu atmosféry ve městě.

Zdroj: MF Dnes