Slovenské univerzity už mají svůj řebříček.

1. 12. 2005 | Aktuality

Při rozhodování o výběru školy mají slovenští studenti významnou pomůcku. Sdružení ARRA před několika dny zveřejnilo řebříček hodnocení vysokých škol.

Při rozhodování o výběru školy mají slovenští studenti významnou pomůcku. Sdružení ARRA před několika dny zveřejnilo řebříček hodnocení vysokých škol. Jako nejlepší přírodovědné školy se umístnily košická Univerzita veterinárního lékařství a Slovenská technická univerzita v Bratislavě, mezi humanitními studijními programy zabodovala Vysoká škola výtvarných umění, ale i Univerzita Komenského nebo Trnavská univerzita.

Rektoři těchto úspěšných ústavů si celostátní hodnocení pochvalují. Naopak, například představitelé Univerzity Cyrila a Metoděje v Trnavě, která v řebříčku skončila mezi posledními, upozorňují, že kritéria, která ARRA vybralo, nejsou dostačující. Prý byla málo zohledněna úspěšnost absolventů při hledání zaměstnání.