Slavnostní vyhlášení česko-americké ceny pro studenty

27. 9. 2005 | Aktuality

Ve čtvrtek 29.září bude v centru INFO USA v Moravské zemské knihovně v Brně slavnostně vyhlášena Česko-americká cena pro talentované studenty oborů politologie a mezinárodní vztahy.

Cenu pořádá Mezinárodní politologický ústav ve spolupráci s Velvyslanectvím USA v Praze a Komisí J. W. Fulbrighta v České republice. Do soutěže se mohou přihlásit studenti všech stupnů univerzitního studia. Jejich práce musí tematicky souviset se Spojenými státy americkými a musí být zaměřena na politologii nebo mezinárodní vztahy. Na vítěze čeká odměna ve výši 10.000,– Kč a vydání vítězného textu v knižní podobě v edici Mezinárodního politologického ústavu. Ti, kteří cenu nevyhrají, ale jejich práce bude zdařilá, budou odměněni poukázkami na testy TOEFL či GRE dle vlastního výběru.

Cenu slavnostně vyhlásí ve čtvrtek 29.září v 11 hodin v centru INFO USA v Moravské zemské knihovně v Brně velvyslanec USA v ČR William Cabaniss, ředitelka Fullbrightovy komise Hana Ripková a prorektor Masarykovy university Mikuláš Bek.

Více na www.iips.cz Zdroj: www.iips.cz