Skutečný Perníkový táta? Izraelský profesor vařil doma pervitin

17. 7. 2022 | Aktuality

drogyIzraelští policisté v neděli zatkli muže podezřelého z prodeje drog studentům.  Podezřelým je šedesátiletý profesor prestižní izraelské univerzity v Tel Avivu. Stejně jako seriálový Perníkový táta měl i izraelský profesor v domácí laboratoři vyrábět pervitin.

Kromě této drogy policisté v domě muže zajistili také látky, které například využívají násilníci k omámení své oběti, hašiš a náčiní na výrobu drog. Kriminalisté muže v utajení sledovali už delší dobu.

Pervitin, který připravil v domácí laboratoři, profesor následně prodával svým studentům. Ti jej dál distribuovali. Na rozdíl od svého seriálového protějšku měl drogy i sám užívat. Muž je teď ve vazbě.

Profesor na univerzitě v Tel Avivu až dosud vedl dentální laboratoř. Soud bude nyní rozhodovat o tom, zda zůstane dál ve vazbě.

Zdroj: The Jerusalem Post