Šanghajská univerzita zveřenila letošní žebříček světových univerzit

27. 8. 2010 | Aktuality

Nejlepší světovou univerzitou je Harvard. Již několik let to potvrzují světové žebříčky univerzit, které sestavují například The Times, společnost QS nebo šanghajská univerzita Jiao Tong University. Právě ta nedávno zveřejnila svůj žebříček pro rok 2010.

Žebříčku vévodí americké univerzity: druhé místo obsadila University of California v Berkeley, třetí Stanford university a čtvrté Massachusetts Institute of Technology. Až na pátém místě je britská Cambridge, která se spolu s Oxfordem na desátém místě umístily jako jediné evropské univerzity v první desítce.

Přesto si Evropa nevede špatně. Mezi 500 nejlepšími univerzitami světa je jich 260 z Evropy. Z českých univerzit se nejlépe umístila Karlova univerzita, patří jí dělené 201. až 300. místo.

První stovku nejlepších světových univerzit si můžete prohlédnout zde.

Zdroj: www.iHNed.cz, www.ceskenoviny.cz, oficiální stránky žebříčku Academic Ranking of World Universities

Další články k tématu

Vyber si tu správnou vejšku! Univerzita Karlova ti nabízí tradici, špičkovou kvalitu a téměř 600 studijních programů!

Vyber si tu správnou vejšku! Univerzita Karlova ti nabízí tradici, špičkovou kvalitu a téměř 600 studijních programů!

PŘIPOJ SE NA „NA KARLOVKU ONLINE“. UŽ TUHLE SOBOTU 28. LISTOPADU OD 9 HODIN! V době, která nepřeje osobním setkáním a studentský veletrhům, vám představíme studijní nabídku Univerzity Karlovy on-line. Náš živý přenos začíná už v sobotu 28. listopadu v 9 hodin ráno na webu www.nakarlovku.cz. Formou chatů se můžete ptát na to, co vás zajímá – ať …

číst více